Poplatky za odvoz odpadu se prudce zvýší. Stát si došlápne i na firmy

Praha - Podle nového zákona o odpadech, který připravuje ministerstvo životního prostředí, si živnostníci a firmy budou muset nechat odpadky svážet od obce. Nový zákon také radnicím uloží povinnost zřídit pro své občany svoz bioodpadu a mnohem více odpadků se bude muset recyklovat. Dnes o tom informovaly Hospodářské noviny (HN). Nové nařízení by mělo platit od roku 2014.

Diskuse: 1

Poplatky za odvoz odpadu se prudce zvýší. Stát si došlápne i na firmy - anotační foto
reklama

Živnostníci a firmy mají i nyní povinnost postarat se o svůj odpad. Podle HN však řada menších podniků, například restaurací, kadeřnictví nebo malých obchodů, nechává odpad odvážet třeba jen jednou za půl roku a své odpadky dává do cizích kontejnerů.

"Máme s tím skutečně obrovský problém, hlavně u malých obchodů. Dopadá to na občany, protože platí svoz jejich odpadů. Jiní to házejí do košů nebo třeba do lesa," řekl předseda Svazu měst a obcí a primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

Potvrdil to i náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč, který má novelu na starost. "Chceme novým zákonem nastavit stejná pravidla pro všechny," uvedl Hlaváč.

Nové opatření se však nedotkne pouze živnostníků. Novela zákona o místních poplatcích, kterou projednával Senát, počítá i se značným zvýšením poplatků za odvoz odpadu i pro běžné občany. Zatímco dnes se poplatky pohybují okolo 250 korun, nově to může být tisíc i víc.

reklama
Klíčová slova: odpady

Diskuse

Poplatky za odvoz odpadu se prudce zvýší. Stát si došlápne i na firmy

Počet příspěvků: , poslední 13.03.2012 23:52
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Nejde o Ovčáčka, musíme jít k jádru, myslí si Telička

28.04.2015 12:11 Aktualizováno Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský vyzval prezidenta, aby se zbavil svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. Tady...

Zeman ostře k házení vajec: Praha 2 je militantně pravicová

28.04.2015 12:02 Praha - Kdyby se házela vejce na pravicového prezidenta, Praha 2 by postupovala jinak, řekl dnes prezident...

Policie zasahuje v ČR proti extremismu, nalezen rizikový předmět

28.04.2015 11:59 Praha - Policie dnes zasahuje na několika místech České republiky v rámci akce proti extremismu. V...

Mou hlavu nedostane, ať si zopakuje fakta, vyzval Ovčáček europoslance

28.04.2015 11:32 Aktualizováno Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský vyzval Miloše Zemana, aby odvolal svého mluvčího. Kvůli zveřejněnému...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 13284 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama