Zákaz privatizace státních lesů se odkládá, i díky TOP 09 a ODS

Praha - Sněmovna do voleb nestihne projednat vládní novelu lesního zákona, která má zavést zákaz privatizace a zcizování státních lesů. Vláda ho poslancům předložila tak, aby ho mohli schválit ve zrychleném režimu již v prvním čtení, dnes tento postup ale ve Sněmovně vetovaly opoziční kluby ODS a TOP 09 a Starostů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

lesy

Protože poslanci současně nezkrátili potřebné lhůty, znamenalo by to, že by se ke druhém čtení dostali nejdříve v listopadu, zatímco volby budou koncem října.

"Víceméně znamená to, že pro toto funkční období Sněmovny to opravdu padá pod stůl. Nicméně se k tomu budoucí Poslanecká sněmovna, pokud vláda bude chtít, může vrátit," řekl ČTK ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). "Byla to drobná technická úprava, která vlastně jasně říkala, že ty lesy v majetku státu by nesměly být zcizovány kromě vyjmenovaných výjimečných důvodů, jako je výměna nebo jako například jasně deklarovaný nějaký veřejný zájem," dodal.

Vládní novela zákona počítá s výjimkami, například při směně nebo prodeji spoluvlastnických podílů státu nebo prodeji ve veřejném zájmu. Každé možné nakládání se státními lesy bude muset schválit ministerstvo zemědělství. Novelu přivítalo ekologické Hnutí Duha. Naproti tomu bývalý ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) ji označil za hloupý a populistický návrh.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Středoškolák objevil v pískovně nečekané tvory, těžaři jeho připomínky…

20.11.2017 09:17 Tábor - Středoškolák Jakub Vácha (17) zkoumal budoucí pískovnu v Dráchově na Táborsku, kde objevil…

Pro Česko začne platit Pařížská dohoda o snižování emisí

03.11.2017 13:37 Praha - V sobotu se Česko stane plnoprávnou smluvní stranou Pařížské dohody. Přistoupením k ní se…

Výslužky ze zabijačky by měl dostávat každý, otočili veterináři

02.11.2017 15:23 Praha - Výslužky ze zabijačky se budou moci rozdávat prakticky libovolně, nejenom příbuzným.…

Dobroty ze zabijačky? Od listopadu je můžete dávat i osobám blízkým

31.10.2017 17:15 Aktualizováno Praha - Od listopadu bude možné dát osobám blízkým hospodáři výslužku ze zabijačky, umožňuje to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama