Babiš chce důchodový účet v roce 2020

Praha - Zvláštní důchodový účet, z něhož by se seniorům vyplácely penze, by měl vzniknout v roce 2020. Do té doby by měl stát uskutečnit důchodovou reformu, která by měla mimo jiné obsahovat podnikové důchodové připojištění.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie

V dnešních Otázkách Václava Moravce České televize to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

"My ho (účet) chceme založit, aby bylo jasně vidět, kolik skutečně se na důchody vybírá," prohlásil Babiš. Podle něj není možné, aby důchodový účet vznikl současně s důchodovou reformou. "Ten může vzniknout až někdy 2020, my musíme udělat tu reformu," uvedl.

Podle něj měl účet nevzniknout již dříve. "Pan prezident (Miloš Zeman) byl premiérem, s panem (tehdejším ministrem průmyslu Miroslavem) Grégrem (ČSSD) prodali Transgas za 135 miliard a měl být vytvořen důchodový účet a někdo potom ty peníze zašantročil," řekl.

"My samozřejmě bychom chtěli v rámci důchodové reformy přijít s podnikovým důchodovým připojištěním, tak jak je to standardní v Evropě," uvedl Babiš. Poukázal na to, že z tuzemska odchází 250 miliard korun na dividendách do zahraničí. "Ty firmy tady zainvestovaly, ale samozřejmě my potřebujeme, aby tady nechaly víc peněz, nejenom v investicích a možná i podpoře sportu, kultury, ale hlavně i pro ty zaměstnance," řekl. V rámci důchodové reformy se chce zaměřit i na to, že některé profese nemohou pracovat až do 65 let, zaměřit se chce i na ženy s nízkými důchody nebo starodůchodce.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sociální bydlení by mělo být v bytech i ubytovnách

24.03.2018 11:32 Praha - Sociální bydlení v Česku by mohlo v budoucnu být nejen v sociálních bytech, ale i v…

Chudoba v Česku? Ohrožena je víc než čtvrtina seniorek, Pelikán slibuje…

20.03.2018 17:03 Praha - Chudobou je v Česku ohrožena více než čtvrtina seniorek nad 65 let, které žijí samy, ze…

Peníze na důchody? Exministra Pilného jímá hrůza z toho, co vláda udělala

18.03.2018 16:20 Aktualizováno Praha - Podle exministra financí Ivana Pilného (ANO) je třeba reforma celého důchodového systému.…

Rapidní nárůst důchodů? Seniory čeká velká změna

14.03.2018 22:42 Aktualizováno Praha - Zástupci zaměstnavatelů i odborů na dnešní tripartitě souhlasili se záměrem vlády zvýšit od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama