Komplikace v dopravě: Dálnice D1 u Humpolce je uzavřena. Bagry se tu zakously do dvou nadjezdů

Praha - Řidiči se musí opět připravit na komplikace na dálnici D1. Dnes večer se dálnice v obou směrech mezi Loktem a Humpolcem uzavřela kvůli demolici dvou nadjezdů. Uzavírka potrvá do zítřejších devíti hodin ráno. Řidiči by se měli mít na pozoru, protože objížďky jsou tentokrát komplikovanější.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

Naposledy se D1 v tomto místě uzavírala přesně před měsícem. Dnes večer se opakuje stejný proces, jen o pár kilometrů vedle. Demolují se mosty z Humpolce do Jiřic a do místní části Hněvkovice. Nevešla by se totiž pod ně rozšířená dálnice. 

Úplná uzavírka tak odstartovala dnes v 19 hodin a potrvá do nedělních devět hodin ráno. Všechno bude záležet na postupu prací. Termín se pak může zkrátit či prodloužit. 

Mezi 86. a 90. kilometrem jsou omezení. Už od dnešního odpoledne se jezdilo jen jedním pruhem v obou směrech. Provoz bude obnoven v jednom pruhu po snesení mostů. To by mělo trvat do nedělního večera ve směru na Brno a pondělí ráno, ve směru na Prahu. 

Naplánované objízdné trasy jsou ale komplikovanější. „Silnice mimo D1 jsou v místě uzavírky úzké a plné zatáček. Kamiony se tak snažíme udržet na silnicích prvních tříd,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. 

Kratší cestu, ovšem klikatější mají vozidla do 12 tun. Ve směru na Brno sjedou v Lokti na 66. kilometru a mohou zamířit na přes Čechtice, Košetice a Želiv do Humpolce. Ve směru na Prahu vede objízdná trasa přes Koberovice, Ledeč nad Sázavou a Hněvkovice do Lokte.

K demolici nadjezdů u Humpolce dochází i přesto, že se tento úsek zatím nemodernizuje, ale teprve se připravuje, protože je v plánu příští rok. „Je zažádáno o stavební povolení, nicméně to ještě vydáno nebylo,“ doplnil Studecký. Také doposud není znám ani dodavatel. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D1 stála kvůli hromadné nehodě

21.05.2018 22:24 Aktualizováno Všechromy (u Prahy) - Hromadná nehoda tří až pěti aut uzavřela dálnici D1 na 16. kilometru u…

V Praze usmrtila tramvaj člověka

21.05.2018 18:24 Aktualizováno Praha - Srážku s tramvají odpoledne v Bělohorské ulici v Praze 6 nepřežil člověk. Podle informací…

Cyklisté, zbystřete. V Plzeňském kraji bude jezdit cyklovlak

21.05.2018 17:48 Plzeň - V Plzeňském kraji začne od 16. června jezdit vůbec první speciální cyklovlak. Bude…

Soud zamítl stížnost ve sporu kolem D1, Děti Země chtěly chránit křečky…

21.05.2018 16:52 Olomouc - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost organizace Děti Země napadající…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama