Ve středu vypukne obří dopravní akce. SEZNAM míst, kde budou policisté měřit

Praha - Už zítra vypukne velká dopravní akce Speed Marathon, v rámci níž budou policisté po celé České republice měřit na stovkách míst rychlost. Podívejte se na seznam, která si pro letošní ročník policie vytipovala.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

Ve středu 18. dubna proběhne v rámci celé Evropy další kolo dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu rychlosti vozidel s názvem Speed Marathon.

Do akce se zapojí i Policie České republiky, která bude měřit na místech, která jsou nejen nebezpečná statisticky, ale také na místech doporučených řidiči z řad veřejnosti.

Ti měli možnost skrze interaktivní mapu na webu Bezpečné cesty.cz upozorňovat na úseky, na nichž řidiči ve velkém porušují dopravní předpisy. Sama policie provádí i vlastní vyhodnocování rizikových lokalit a ve středu se tak zaměří na obě oblasti.

Ke stažení: Speed Marathon 2018 - Seznam míst měření ke stažení (xlsx)

Hlídky Policie ČR nebudou na všech místech měřit celý den. Každému konkrétnímu úseku budou však věnovat minimálně jednu hodinu. Ve formuláři výše je k dispozici seznam míst, na kterém budou policisté v průběhu dne měřit. Přesná časová okna k dispozici nejsou.

Jak lze ze seznamu vyčíst, měření se nevyhne žádnému kraji. Nejvíce budou policisté aktivní ve Středočeském a Jihomoravském kraji a v největších městech, došlápnou si tak například na řidiče v některých částech Prahy.

Celkový počet měřených míst bude dosahovat tisícovky a není vyloučeno, že se na některá z nich budou policisté v průběhu dne opakovaně vracet. Mohou na ně zavítat i ve večerních nebo v nočních hodinách, proto by se řidiči měli mít na pozoru.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha obmění tramvaje. Zmizí z nich staré sedačky

21.04.2018 10:28 Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) postupně vymění všechny čalouněné sedačky v tramvajích za…

Děti Země pokračují v sporu o D1 u Přerova, daly kasační stížnost

16.04.2018 13:37 Olomouc - Podáním kasační stížnosti se rozhodli pokračovat ve sporu kolem stavby dálnice D1 z…

Dotace na dopravní projekty? Česko loni vyčerpalo z eurofondů 51 miliard

16.04.2018 13:04 Praha - V dopravě bylo loni podpořeno z evropských strukturálních fondů 68 projektů za téměř 51…

Vítězem tendru na mýtné je SkyToll a CzechToll, už se ozývá ostrá kritika

11.04.2018 12:20 Aktualizováno Praha - Vítězem zakázky na vybudování a provoz elektronického mýtného systému od roku 2020 je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama