Tragédie byla blízko! Řidič autobusu vjel na přejezd na červenou

Frýdek-Místek - V neděli málem došlo k tragické události, která by si s největší pravděpodobností vyžádala pár lidských životů. Řidič linkového autobusu nerespektoval blikající výstražná světla na přejezdu a vjel na něj. Naštěstí jej stihl přejet včas.

Přidejte svůj názor

Vlakový přejezd, ilustrační fotografie

Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký umístil video, které získal z městského kamerového systému, na svůj facebookový profil. Je přesvědčený, že by měl řidič dostat okamžitou výpověď. Dále také uvedl, že se hodlá sejít s vedením autobusové společnosti ČSAD, aby promluvilo řidičům do duše. 

"Chybělo málo a neštěstí by bylo na světě. Zodpovědnost je vždycky na řidiči, červená je červená a pro všechny znamená stop," upozornil Pobucký na svém fecebookovém profilu. 

K tomu také podotkl, že od poslední nehody, která se na tomto přejezdu stala, vyzval Správu železniční a dopravní cesty, aby přejezd opatřila závorami. "Tenkrát nám tvrdili, že až v rámci zdvojkolejnění trati, ale to taky může být nikdy! Znovu je vyzveme, aby je tam dali pokud možno HNED!" zdůraznil primátor Frýdku-Místku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doprava v Česku kolabuje. Nabourané kamiony, autobusy a hromadné nehody…

19.03.2018 09:53 Aktualizováno Ostrava - Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala…

Trolejbus najel v Otrokovicích do zaparkovaných aut

19.03.2018 08:02 Zlín - Trolejbus najel dnes ráno v Otrokovicích na Zlínsku do zaparkovaných aut, sedm jich poškodil…

D10 u Benátek uzavřela nehoda, směr na Prahu stál. V Přerově srazilo auto…

18.03.2018 17:10 Aktualizováno Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) - Nehoda osobního auta dnes zablokovala dálnici D10 u…

Metro v Brně? Město chystá zajímavou studii

16.03.2018 15:29 Brno - Brno se s Jihomoravským krajem dohodlo, že nechá zpracovat studii, která prověří možnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama