EU uznala Česku dopravní projekty za 30 miliard

Praha - Evropská unie uznala všechny dopravní projekty, na které chce Česko využít prostředky z fondu na propojení Evropy CEF (Connecting Europe Facility).

Přidejte svůj názor

Sídlo Evropského parlamentu

Celkem tak na dopravní stavby z tohoto programu získá Česko zhruba 30 miliard korun. ČTK to řekl mluvčí ministerstva Tomáš Neřold. Tyto peníze budou sloužit na spolufinancování vybraných staveb, které v Česku vzniknou do konce roku 2023.

Konkrétně jde například o modernizaci železniční tratě z Prahy do Lysé nad Labem, zlepšení splavnosti vltavské vodní cesty či o příspěvek na vznik sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. CEF je v oblasti dopravy zaměřen na podporu investic do nové dopravní infrastruktury, případně obnovy a modernizace stávající.

Zaměřuje se převážně na přeshraniční úseky a odstraňování úzkých míst a chybějících úseků hlavní a globální sítě TEN-T. Byl zřízen pro financování v období 2014 - 2020 a pro odvětví dopravy je pro všechny členské státy alokováno 24 miliard eur (648 miliardy Kč.

Témata: EU | doprava | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doprava v Česku kolabuje. Nabourané kamiony, autobusy a hromadné nehody…

19.03.2018 09:53 Aktualizováno Ostrava - Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala…

Trolejbus najel v Otrokovicích do zaparkovaných aut

19.03.2018 08:02 Zlín - Trolejbus najel dnes ráno v Otrokovicích na Zlínsku do zaparkovaných aut, sedm jich poškodil…

D10 u Benátek uzavřela nehoda, směr na Prahu stál. V Přerově srazilo auto…

18.03.2018 17:10 Aktualizováno Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) - Nehoda osobního auta dnes zablokovala dálnici D10 u…

Metro v Brně? Město chystá zajímavou studii

16.03.2018 15:29 Brno - Brno se s Jihomoravským krajem dohodlo, že nechá zpracovat studii, která prověří možnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama