Česko pokryl mráz a mlhy. Řidiče trápí komplikace na silnicích

Praha - Silnice na severu Čech jsou s opatrností sjízdné, sníh je na horských silnicích a mokré mohou namrzat. Místy jsou mlhy. Stejná situace je na dalších místech v Česku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Silnice v zimě

V noci teploty na některých místech Libereckého a Ústeckého kraje klesly pod minus pět stupňů Celsia, vyplývá z informací na webech silničářů a meteorologů.

Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách je zledovatělá vrstva krytá posypem, v Krkonoších na Semilsku ujetá vrstva a v Krušných horách zbytky rozbředlého sněhu. Zvýšenou opatrnost doporučují silničáři i na D8, vozovka je po chemickém ošetření mokrá. Vlhké nebo mokré jsou i některé silnice na Jablonecku, Semilsku, místy na Liberecku, na Teplicku či v Ústí nad Labem.

Na většině území Kraje Vysočina dnes ráno komplikuje dopravu mlha. Hlavní silnice jsou většinou vlhké po chemickém ošetření, na vedlejších leží hlavně ve východní části kraje místy zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné, řidiči však podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Na dálnici D1 se stala nehoda nákladního a osobního auta.

Oba vozy havarovaly kolem 04:30 na 103. kilometru D1 poblíž Větrného Jeníkova ve směru na Brno. Nehoda skončila bez zranění.

Mlha také komplikuje dopravu v jižní části Jihočeského kraje a ve vyšších polohách na Šumavě. Silnice první třídy jsou převážně holé a vymrzlé, na vedlejších komunikacích leží ve vyšších polohách vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné, ale zejména na Šumavě a Prachaticku doporučují silničáři řidičům maximální opatrnost.

Řidiči v Moravskoslezském kraji musí být dnes opatrní, silnice jsou totiž místy namrzlé a jsou tak sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy je navíc mlha. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Na Bruntálsku jsou silnice holé, suché a vymrzlé. Na Hvězdě se teploty ráno pohybovaly ještě okolo mínus devíti stupňů Celsia a na silnicích krytých inertním posypem tam leží ujetá vrstva zledovatělého sněhu. Obdobné je to i na Opavsku, kde ve vyšších polohách mohou být cesty namrzlé nebo se zajetou vrstvou sněhu. Na Novojičínsku a Ostravsku jsou cesty převážně holé a mokré, podobně jako na Karvinsku. V některých místech ale může být mlha. V horských polohách na Frýdecko-Místecku je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Na horských silnicích Královéhradeckém a Pardubickém kaji leží zbytky sněhu. Řidiči by si také měli dát pozor na mrznoucí mlhy. Teploty v noci a ráno klesly až k minus 15 stupňům Celsia, například v Deštném v Orlických horách nebo v Králíkách na Orlickoústecku. Na hřebenech Krkonoš bylo ráno minus sedm stupňů. ČTK to zjistila u silničářů a meteorologů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU uznala Česku dopravní projekty za 30 miliard

03.12.2017 13:39 Praha - Evropská unie uznala všechny dopravní projekty, na které chce Česko využít prostředky z…

V listopadu zemřelo při nehodách 43 lidí

30.11.2017 22:29 Praha - V listopadu si dopravní nehody v Česku vyžádaly zatím 43 obětí na životech, což je o šest…

Sníh komplikoval dopravu, policie řešila řadu nehod, vyjížděli i hasiči

30.11.2017 19:49 Brno - Sněžení a ledovka komplikovaly od rána provoz na jihomoravských silnicích. Policie na jihu…

Z odstraňování billboardů je fiasko. Od dálnic jich zmizel jen zlomek

30.11.2017 17:15 Praha - Po třech měsících od zákazu billboardů v ochranném pásmu silnic a dálnic se podařilo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama