Sníh komplikoval dopravu, policie řešila řadu nehod, vyjížděli i hasiči

Brno - Sněžení a ledovka komplikovaly od rána provoz na jihomoravských silnicích. Policie na jihu Moravy jen dopoledne řešila tři desítky nehod, stejný počet jich zaznamenala za celou středu, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na Vyškovsku byla zavřená silnice pro kamiony, na Břeclavsku zapadlý kamion vyprošťovali. Hasiči vyjížděli kvůli popadaným stromům.

Policie jen dopoledne zaznamenala třicítku nehod, vesměs lehčí. "Všechny nehody nám ale řidiči nehlásí, pokud k tomu není zákonný důvod, takže se o nich ani nedovíme," uvedl mluvčí.

Silnice na jihu Moravy byly i přes sněžení, které dnes zasáhlo většinu území kraje, sjízdné. Odpoledne sněžení místy přecházelo do deště až mrholení, poté ustalo. Teploty se stále pohybují kolem nuly, místy může vozovka namrzat, objevila se i ledovka.

Ráno se vytvořila třeba na výjezdu z Nikolčic na Břeclavsku, jízdní pruh tam byl nesjízdný pro nákladní automobily. Obdobná situace byla i na silnici mezi Křtinami a Bukovinou na Blanensku. Zcela uzavřená pro nákladní vozy těžší 12 tun byla během dne silnice mezi Podomím a Drnovicemi na Vyškovsku.

Hasiči mezi Lednicí a Mikulovem na Břeclavsku řešili zapadlý kamion, který se nedařilo vrátit na silnici. Na místo vyslali vyprošťovací vůz z Brna. Silnice byla podle potřeby hasičů několik hodin uzavřená či průjezdná kyvadlově.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doprava v Česku kolabuje. Nabourané kamiony, autobusy a hromadné nehody…

19.03.2018 09:53 Aktualizováno Ostrava - Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala…

Trolejbus najel v Otrokovicích do zaparkovaných aut

19.03.2018 08:02 Zlín - Trolejbus najel dnes ráno v Otrokovicích na Zlínsku do zaparkovaných aut, sedm jich poškodil…

D10 u Benátek uzavřela nehoda, směr na Prahu stál. V Přerově srazilo auto…

18.03.2018 17:10 Aktualizováno Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) - Nehoda osobního auta dnes zablokovala dálnici D10 u…

Metro v Brně? Město chystá zajímavou studii

16.03.2018 15:29 Brno - Brno se s Jihomoravským krajem dohodlo, že nechá zpracovat studii, která prověří možnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama