Na ministerstvu neznají zákon? Ťok a ÚOHS se přou kvůli mýtnému tendru

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odmítání tvrzení ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), že při prošetřování tendru na nového provozovatele elektronického mýta postupuje nestandardně.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Dan Ťok, ministr dopravy

Ministerstvo dostalo podle Ťoka v poslední době od antimonopolního úřadu "dva reálně nesplnitelné požadavky" o doplnění informací. Vždy je dostalo v pátek se lhůtou na vypracování do pěti dnů včetně víkendu.

Na to ÚOHS dnes reagoval tím, že u správního řízení zahájeného z moci úřední nebyla žádná z pěti výzev zaslaných ministerstvu dopravy odeslána v pátek, šlo vždy o středu a v jednom případě o pondělí.

Ve druhém řízení zahájeném na návrh společnosti Kapsch byla zaslána dvě oznámení, z toho jedno v pátek a s pětidenní lhůtou. "Jednalo se nicméně o výzvu k dodání části chybějící dokumentace a u ní nelze (podle zákona) delší lhůtu stanovit," sdělil dnes ÚOHS v tiskové zprávě.

Úřad uvedl, že standardně zasílá výzvy prostřednictvím datových schránek a adresát je obvykle obdrží do několika minut. "Pokud by na ministerstvu dopravy znali zákon o zadávání veřejných zakázek, pak by dobře věděli, jaká délka lhůty je zákonem stanovena," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ministerstvo opakovaně kritizuje současného provozovatele mýtných bran Kapsch za obstrukční jednání. Cílem firmy je podle ministerstva shodit tendr na mýto dřív, než uchazeči stačí přijít s nabídkami. Kapsch tento týden upozornil, že uchazeči v tendru na správu mýtného systému nedostali stejné podklady a účastníci, kteří si dokumentaci vyzvedli v prvních dnech po zahájení tendru, měli k dispozici jiné informace než účastníci, kteří si materiály vyzvedli po zásahu úředníků ministerstva dopravy. Ministerstvo to odmítá.

Ministerský tendr, do kterého se přihlásili čtyři uchazeči, počítá s tím, že po roce 2019 se zpoplatnění rozšíří o 900 kilometrů silnic první třídy z nynějších zhruba 230 kilometrů.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU uznala Česku dopravní projekty za 30 miliard

03.12.2017 13:39 Praha - Evropská unie uznala všechny dopravní projekty, na které chce Česko využít prostředky z…

Česko pokryl mráz a mlhy. Řidiče trápí komplikace na silnicích

02.12.2017 09:52 Praha - Silnice na severu Čech jsou s opatrností sjízdné, sníh je na horských silnicích a mokré…

V listopadu zemřelo při nehodách 43 lidí

30.11.2017 22:29 Praha - V listopadu si dopravní nehody v Česku vyžádaly zatím 43 obětí na životech, což je o šest…

Sníh komplikoval dopravu, policie řešila řadu nehod, vyjížděli i hasiči

30.11.2017 19:49 Brno - Sněžení a ledovka komplikovaly od rána provoz na jihomoravských silnicích. Policie na jihu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama