Na ministerstvu neznají zákon? Ťok a ÚOHS se přou kvůli mýtnému tendru

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odmítání tvrzení ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), že při prošetřování tendru na nového provozovatele elektronického mýta postupuje nestandardně.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Dan Ťok, ministr dopravy

Ministerstvo dostalo podle Ťoka v poslední době od antimonopolního úřadu "dva reálně nesplnitelné požadavky" o doplnění informací. Vždy je dostalo v pátek se lhůtou na vypracování do pěti dnů včetně víkendu.

Na to ÚOHS dnes reagoval tím, že u správního řízení zahájeného z moci úřední nebyla žádná z pěti výzev zaslaných ministerstvu dopravy odeslána v pátek, šlo vždy o středu a v jednom případě o pondělí.

Ve druhém řízení zahájeném na návrh společnosti Kapsch byla zaslána dvě oznámení, z toho jedno v pátek a s pětidenní lhůtou. "Jednalo se nicméně o výzvu k dodání části chybějící dokumentace a u ní nelze (podle zákona) delší lhůtu stanovit," sdělil dnes ÚOHS v tiskové zprávě.

Úřad uvedl, že standardně zasílá výzvy prostřednictvím datových schránek a adresát je obvykle obdrží do několika minut. "Pokud by na ministerstvu dopravy znali zákon o zadávání veřejných zakázek, pak by dobře věděli, jaká délka lhůty je zákonem stanovena," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ministerstvo opakovaně kritizuje současného provozovatele mýtných bran Kapsch za obstrukční jednání. Cílem firmy je podle ministerstva shodit tendr na mýto dřív, než uchazeči stačí přijít s nabídkami. Kapsch tento týden upozornil, že uchazeči v tendru na správu mýtného systému nedostali stejné podklady a účastníci, kteří si dokumentaci vyzvedli v prvních dnech po zahájení tendru, měli k dispozici jiné informace než účastníci, kteří si materiály vyzvedli po zásahu úředníků ministerstva dopravy. Ministerstvo to odmítá.

Ministerský tendr, do kterého se přihlásili čtyři uchazeči, počítá s tím, že po roce 2019 se zpoplatnění rozšíří o 900 kilometrů silnic první třídy z nynějších zhruba 230 kilometrů.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doprava v Česku kolabuje. Nabourané kamiony, autobusy a hromadné nehody…

19.03.2018 09:53 Aktualizováno Ostrava - Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala…

Trolejbus najel v Otrokovicích do zaparkovaných aut

19.03.2018 08:02 Zlín - Trolejbus najel dnes ráno v Otrokovicích na Zlínsku do zaparkovaných aut, sedm jich poškodil…

D10 u Benátek uzavřela nehoda, směr na Prahu stál. V Přerově srazilo auto…

18.03.2018 17:10 Aktualizováno Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) - Nehoda osobního auta dnes zablokovala dálnici D10 u…

Metro v Brně? Město chystá zajímavou studii

16.03.2018 15:29 Brno - Brno se s Jihomoravským krajem dohodlo, že nechá zpracovat studii, která prověří možnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama