Opravy na D1 letos skončí. Příští rok řidičům opět ztrpčí život

Praha - Silničáři začnou postupně odstraňovat uzavírky z dálnice D1. Poslední omezení způsobené opravami by mělo z hlavní dopravní tepny mezi Prahou a Brnem zmizet do poloviny prosince.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Důvodem ukončování uzavírek je příchod zimního počasí a problémy, které by zúžení jízdních pruhů přinášelo sypačům a další těžké technice při údržbě komunikace. Příští rok pak silničáři plánují opravovat celkem osm úseků.

Z letoška by měly opravy a rozšíření dálnice pokračovat v roce 2018 na čtveřici úseků. Jde o úseky mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a Velkým Meziříčím a Lhotkou na Vysočině, přičemž tyto stavby plánuje ŘSD dokončit v polovině příštího roku. Další dva úseky mezi Ostředkem a Šternovem na Benešovsku a Hořicemi a Koberovicemi u Humpolce pak budou silničáři opravovat po celou sezonu, dodal Studecký.

K tomu by během příštího roku měly přibýt další úseky z Mirošovic do Hvězdonic na Benešovsku, mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, mezi Velkým Beranovem a Měřínem a mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi u Rosic.

Očekávané termíny zahájení mohou podle Studeckého zdržet zejména rozklady, které proti stavebním povolením na rekonstrukce částí D1 podává hnutí Děti Země. Zdržení, která kvůli potřebě revize celého povolovacího procesu u jednotlivých úseků vznikají, jsou v průměru dlouhá jeden rok.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda kamionů na sedm hodin zablokovala D1

16.11.2017 19:10 Tvarožná (Brněnsko) - Dálnici D1 dnes u Tvarožné na Brněnsku zablokovala zhruba na sedm hodin…

Demonstrace nebude. Taxikáři odvolali středeční protesty

14.11.2017 19:28 Aktualizováno Praha - Sdružení českých taxikářů odvolalo chystaný středeční protest v Praze proti službám typu…

V Česku sněžilo: Jaká je sjízdnost silnic?

13.11.2017 09:22 Aktualizováno Praha - Několik centimetrů sněhu v noci na dnešek napadlo na horách a ve vyšších polohách v Česku,…

NKÚ bude šetřit peníze na železnici a státní záruky

05.11.2017 11:58 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zahájí v listopadu tři kontroly ze svého letošního plánu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama