Opravy na D1 letos skončí. Příští rok řidičům opět ztrpčí život

Praha - Silničáři začnou postupně odstraňovat uzavírky z dálnice D1. Poslední omezení způsobené opravami by mělo z hlavní dopravní tepny mezi Prahou a Brnem zmizet do poloviny prosince.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Důvodem ukončování uzavírek je příchod zimního počasí a problémy, které by zúžení jízdních pruhů přinášelo sypačům a další těžké technice při údržbě komunikace. Příští rok pak silničáři plánují opravovat celkem osm úseků.

Z letoška by měly opravy a rozšíření dálnice pokračovat v roce 2018 na čtveřici úseků. Jde o úseky mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a Velkým Meziříčím a Lhotkou na Vysočině, přičemž tyto stavby plánuje ŘSD dokončit v polovině příštího roku. Další dva úseky mezi Ostředkem a Šternovem na Benešovsku a Hořicemi a Koberovicemi u Humpolce pak budou silničáři opravovat po celou sezonu, dodal Studecký.

K tomu by během příštího roku měly přibýt další úseky z Mirošovic do Hvězdonic na Benešovsku, mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, mezi Velkým Beranovem a Měřínem a mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi u Rosic.

Očekávané termíny zahájení mohou podle Studeckého zdržet zejména rozklady, které proti stavebním povolením na rekonstrukce částí D1 podává hnutí Děti Země. Zdržení, která kvůli potřebě revize celého povolovacího procesu u jednotlivých úseků vznikají, jsou v průměru dlouhá jeden rok.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Libeňský most v Praze není kulturní památkou. Bude zbourán?

19.02.2018 16:28 Aktualizováno Praha - Libeňský most v Praze není kulturní památkou. Zatím nepravomocně tak dnes rozhodlo…

Silnice po sněžení? Čekejte komplikace. Přehled po krajích

18.02.2018 09:04 Aktualizováno Praha, Jihlava - Sobotní husté sněžení pořádně zaměstnalo jihočeské hasiče, kteří museli zasahovat…

Na Svitavsku se při nárazu do stromu zabil řidič, další vážné nehody v…

17.02.2018 18:19 Aktualizováno Svitavy/Plzeň - Při nárazu osobního auta do stromu u obce Březová nad Svitavou dnes odpoledne…

Tržby z prodeje dálničních známek stouply na 2,3 miliardy

16.02.2018 13:40 Praha - Tržby z prodeje dálničních známek pro letošní rok do konce ledna vzrostly meziročně o pět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama