Nedělní vichřice vyřadila z provozu desítky čerpacích stanic

Praha - Vichřice Herwart, která se v neděli prohnala Českem, vyřadila z provozu také desítky čerpacích stanic. Na drtivé většině z nich už by měl být provoz obnoven.

Přidejte svůj názor

Benzinky

Vyplývá to z vyjádření největších provozovatelů pump pro ČTK. Řada čerpacích stanic byla kvůli výpadku proudu mimo provoz například na nejfrekventovanější tuzemské dálnici D1.

"Vichřice ovlivnila provoz více než 40 čerpacích stanic MOL a Pap Oil. Délka doby mimo provoz byla různá. Ve většině případů v řádu hodin. Nejdelší uzavření provozu bylo na 23, respektive na 24 hodin u dvou stanic," řekl dnes ČTK mluvčí skupiny MOL v ČR Tomáš Pavlík. Skupina MOL provozuje v Česku celkem 306 pump.

Problémy postihly také některé čerpací stanice Benzina, které patří petrochemickému holdingu Unipetrol. "V neděli jsme zaznamenali výpadky elektrické energie na bezmála 50 čerpacích stanicích po celé České republice. Nejvíce byly postiženy stanice v západních a severních Čechách. K obnovení dodávek elektřiny docházelo v rozmezí jedné až tří hodin," řekl ČTK mluvčí Benziny Pavel Kaidl. Celkem má Benzina v Česku téměř 400 stanic a je lídrem trhu.

Nedělní vichřice zasáhla celé Česko a vyžádala si tři lidské životy. Například na Sněžce rychlost větru dosahovala rychlosti až 180 kilometrů v hodině, tedy síly orkánu. V Krkonoších vichřice poničila tisíce metrů krychlových dřeva. Energetické společnosti ČEZ způsobil silný vítr škody v řádu desítek milionů korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize v Praze? Libeňský most může být zavřený osm let

22.01.2018 18:01 Praha - V případě, že ministerstvo kultury prohlásí pražský Libeňský most památkou, obnoven a znovu…

Praha zavřela Libeňský most, tramvaje odkloněny. Radnice jsou zahlcené…

19.01.2018 14:56 Aktualizováno Praha - Od dnešní noci je do odvolání uzavřen Libeňský most v Praze, což znamená velké změny v MHD.…

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici D11

18.01.2018 21:19 Chlumec nad Cidlinou (Hradecko) - Tragická dopravní nehoda na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou na…

Praha dnes uzavře Libeňský most, je v havarijním stavu

18.01.2018 19:32 Aktualizováno Praha - Vedení hlavního města dnes v noci uzavře do odvolání pro automobily i tramvaje Libeňský…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama