Nedělní vichřice vyřadila z provozu desítky čerpacích stanic

Praha - Vichřice Herwart, která se v neděli prohnala Českem, vyřadila z provozu také desítky čerpacích stanic. Na drtivé většině z nich už by měl být provoz obnoven.

Přidejte svůj názor

Benzinky

Vyplývá to z vyjádření největších provozovatelů pump pro ČTK. Řada čerpacích stanic byla kvůli výpadku proudu mimo provoz například na nejfrekventovanější tuzemské dálnici D1.

"Vichřice ovlivnila provoz více než 40 čerpacích stanic MOL a Pap Oil. Délka doby mimo provoz byla různá. Ve většině případů v řádu hodin. Nejdelší uzavření provozu bylo na 23, respektive na 24 hodin u dvou stanic," řekl dnes ČTK mluvčí skupiny MOL v ČR Tomáš Pavlík. Skupina MOL provozuje v Česku celkem 306 pump.

Problémy postihly také některé čerpací stanice Benzina, které patří petrochemickému holdingu Unipetrol. "V neděli jsme zaznamenali výpadky elektrické energie na bezmála 50 čerpacích stanicích po celé České republice. Nejvíce byly postiženy stanice v západních a severních Čechách. K obnovení dodávek elektřiny docházelo v rozmezí jedné až tří hodin," řekl ČTK mluvčí Benziny Pavel Kaidl. Celkem má Benzina v Česku téměř 400 stanic a je lídrem trhu.

Nedělní vichřice zasáhla celé Česko a vyžádala si tři lidské životy. Například na Sněžce rychlost větru dosahovala rychlosti až 180 kilometrů v hodině, tedy síly orkánu. V Krkonoších vichřice poničila tisíce metrů krychlových dřeva. Energetické společnosti ČEZ způsobil silný vítr škody v řádu desítek milionů korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na pardubickém letišti přibude dráha pro malá letadla

26.04.2018 18:19 Pardubice - Společnost East Bohemian Airport (EBA), která v Pardubicích provozuje civilní letiště,…

Turisté se mohou těšit na lepší spojení k Balatonu nebo do Chorvatska,…

26.04.2018 18:14 Praha - Tuzemští autobusoví dopravci posilují letní provoz do turistických destinací. Dopravce…

Budoucnost bude patři elektromobilům, myslí si dvě pětiny Čechů

26.04.2018 17:33 Praha - Více než dvě pětiny Čechů vidí budoucnost automobilové dopravy za 30 let v elektrických…

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Barbarství, láteří…

24.04.2018 18:46 Aktualizováno Praha - Pražští radní dnes podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama