Protest taxikářů je nezákonný, proti pomalu jedoucím autům zasahuje policie

Praha - Desítky taxikářů dnes zablokovaly dopravu na trase z letiště, kolem hotelu Marriott na Evropskou a po pražském okruhu zpět na letiště. Protestují tak proti konkurenčním službám typu Uber nebo Liftago. Podle mluvčího policie ale jde o přestupek a strážníci na místě situaci řeší.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Policie ČR, Praha

V souvislosti s ohlášením protestu minulý týden se na sociálních sítích rozhořely debaty o tom, zda je demonstrace taxikářů povolená. Vzhledem k povaze protestu ale nejde o veřejné shromáždění, které mají pořadatelů za povinnost nahlašovat Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha tudíž demonstraci taxikářů nemohla zakázat, postupu proti nim se ale nebrání. Na dotaz serveru EuroZprávy.cz týkající se případných policejních zásahů proti taxikářům nás tiskové oddělení magistrátu odkázalo přímo na Policii ČR.

Policejní mluvčí Jan Daněk serveru EuroZprávy.cz potvrdil, že protest taxikářů není shromážděním, takže na něj zákon o shromáždění nevztahuje. Přesto prý není po právní stránce zcela v pořádku.

Podle mluvčího se pomalou jízdou řidiči taxislužeb dopouští porušování zákona o silničním provozu. "Pokud někdo porušuje zákon, tak se dopouští přestupku. Vozidla, na která mají policisté podezření, stahují ke krajnici, kontrolují je a řeší," dodal Daněk.

Zatím není jasné, kolik taxikářů se bude plánovaného protestu účastnit. Po poledni pražské taxikáře podpoří i brněnští kolegové. Taxikáři už proti přepravním službám sdílené ekonomiky nedávno před pražským letištěm protestovali.

Vadí jim zejména to, že za Uber a podobné sdílené služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU uznala Česku dopravní projekty za 30 miliard

03.12.2017 13:39 Praha - Evropská unie uznala všechny dopravní projekty, na které chce Česko využít prostředky z…

Česko pokryl mráz a mlhy. Řidiče trápí komplikace na silnicích

02.12.2017 09:52 Praha - Silnice na severu Čech jsou s opatrností sjízdné, sníh je na horských silnicích a mokré…

V listopadu zemřelo při nehodách 43 lidí

30.11.2017 22:29 Praha - V listopadu si dopravní nehody v Česku vyžádaly zatím 43 obětí na životech, což je o šest…

Sníh komplikoval dopravu, policie řešila řadu nehod, vyjížděli i hasiči

30.11.2017 19:49 Brno - Sněžení a ledovka komplikovaly od rána provoz na jihomoravských silnicích. Policie na jihu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama