Protest taxikářů je nezákonný, proti pomalu jedoucím autům zasahuje policie

Praha - Desítky taxikářů dnes zablokovaly dopravu na trase z letiště, kolem hotelu Marriott na Evropskou a po pražském okruhu zpět na letiště. Protestují tak proti konkurenčním službám typu Uber nebo Liftago. Podle mluvčího policie ale jde o přestupek a strážníci na místě situaci řeší.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Policie ČR, Praha

V souvislosti s ohlášením protestu minulý týden se na sociálních sítích rozhořely debaty o tom, zda je demonstrace taxikářů povolená. Vzhledem k povaze protestu ale nejde o veřejné shromáždění, které mají pořadatelů za povinnost nahlašovat Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha tudíž demonstraci taxikářů nemohla zakázat, postupu proti nim se ale nebrání. Na dotaz serveru EuroZprávy.cz týkající se případných policejních zásahů proti taxikářům nás tiskové oddělení magistrátu odkázalo přímo na Policii ČR.

Policejní mluvčí Jan Daněk serveru EuroZprávy.cz potvrdil, že protest taxikářů není shromážděním, takže na něj zákon o shromáždění nevztahuje. Přesto prý není po právní stránce zcela v pořádku.

Podle mluvčího se pomalou jízdou řidiči taxislužeb dopouští porušování zákona o silničním provozu. "Pokud někdo porušuje zákon, tak se dopouští přestupku. Vozidla, na která mají policisté podezření, stahují ke krajnici, kontrolují je a řeší," dodal Daněk.

Zatím není jasné, kolik taxikářů se bude plánovaného protestu účastnit. Po poledni pražské taxikáře podpoří i brněnští kolegové. Taxikáři už proti přepravním službám sdílené ekonomiky nedávno před pražským letištěm protestovali.

Vadí jim zejména to, že za Uber a podobné sdílené služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Populista Ťok? Poplatky na D6 zrušil kvůli volbám, podezřívá ho ČSSD

17.10.2017 16:23 Aktualizováno Karlovy Vary - Poslanci zvolení za ČSSD z Karlovarského kraje vytýkají ministru dopravy a lídrovi…

180 kilometrech dálnic bude od 1. ledna bez poplatku, přibyly další úseky

13.10.2017 16:19 Praha - Ministerstvo dopravy rozhodlo, že letos už schválené úseky od nutnosti mít dálniční známku…

Jeřáb a za 45 minut hotovo. Silničáři odstraňují první nelegální billboardy

09.10.2017 13:43 Bernartice (Benešovsko) - Silničáři odstraňují první nelegální billboardy. Začali v těchto dnech na…

Kraje navrhly další čtyři úseky dálnic bez poplatku

06.10.2017 17:59 Praha - K úsekům dálnic osvobozeným od poplatků by příští rok mohly vedle pěti navrhovaných…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama