Protest taxikářů je nezákonný, proti pomalu jedoucím autům zasahuje policie

Praha - Desítky taxikářů dnes zablokovaly dopravu na trase z letiště, kolem hotelu Marriott na Evropskou a po pražském okruhu zpět na letiště. Protestují tak proti konkurenčním službám typu Uber nebo Liftago. Podle mluvčího policie ale jde o přestupek a strážníci na místě situaci řeší.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Policie ČR, Praha

V souvislosti s ohlášením protestu minulý týden se na sociálních sítích rozhořely debaty o tom, zda je demonstrace taxikářů povolená. Vzhledem k povaze protestu ale nejde o veřejné shromáždění, které mají pořadatelů za povinnost nahlašovat Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha tudíž demonstraci taxikářů nemohla zakázat, postupu proti nim se ale nebrání. Na dotaz serveru EuroZprávy.cz týkající se případných policejních zásahů proti taxikářům nás tiskové oddělení magistrátu odkázalo přímo na Policii ČR.

Policejní mluvčí Jan Daněk serveru EuroZprávy.cz potvrdil, že protest taxikářů není shromážděním, takže na něj zákon o shromáždění nevztahuje. Přesto prý není po právní stránce zcela v pořádku.

Podle mluvčího se pomalou jízdou řidiči taxislužeb dopouští porušování zákona o silničním provozu. "Pokud někdo porušuje zákon, tak se dopouští přestupku. Vozidla, na která mají policisté podezření, stahují ke krajnici, kontrolují je a řeší," dodal Daněk.

Zatím není jasné, kolik taxikářů se bude plánovaného protestu účastnit. Po poledni pražské taxikáře podpoří i brněnští kolegové. Taxikáři už proti přepravním službám sdílené ekonomiky nedávno před pražským letištěm protestovali.

Vadí jim zejména to, že za Uber a podobné sdílené služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Libeňský most v Praze není kulturní památkou. Bude zbourán?

19.02.2018 16:28 Aktualizováno Praha - Libeňský most v Praze není kulturní památkou. Zatím nepravomocně tak dnes rozhodlo…

Silnice po sněžení? Čekejte komplikace. Přehled po krajích

18.02.2018 09:04 Aktualizováno Praha, Jihlava - Sobotní husté sněžení pořádně zaměstnalo jihočeské hasiče, kteří museli zasahovat…

Na Svitavsku se při nárazu do stromu zabil řidič, další vážné nehody v…

17.02.2018 18:19 Aktualizováno Svitavy/Plzeň - Při nárazu osobního auta do stromu u obce Březová nad Svitavou dnes odpoledne…

Tržby z prodeje dálničních známek stouply na 2,3 miliardy

16.02.2018 13:40 Praha - Tržby z prodeje dálničních známek pro letošní rok do konce ledna vzrostly meziročně o pět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama