Přijímačky do vojenské třídy v Sokolově skončily fiaskem. Šlechtová se zlobí na kraj

Sokolov - Na nově zřízenou třídu střední vojenské školy v Sokolově není zrovna velký nával. Přijímací zkoušky na elektrotechnický obor, který by měl mít podobu detašované třídy při Integrované střední škole technické a ekonomické, nakonec udělali jen dva žáci ze čtrnácti přihlášených. Proto aby byl obor vůbec otevřen ale bylo potřeba sehnat patnáct zájemců. Ministryně obrany Armády Karla Šlechtová za to kárá Karlovarský kraj.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Karlovarský hejtmanka Jana Vildumetzová

Přitom se ještě v lednu počítalo s tím, že by se v Sokolově vyučoval obor strojírenství. Nakonec se zdá, že vše skončilo fiaskem. Přihlásilo se čtrnáct zájemců. Dvanáct z nich skončilo na přezkoušení z matematiky, českého jazyka a literatury a tělesné přípravy.

„Pouze 2 děti udělaly přijímací zkoušky do tolik chtěné vojenské třídy v Sokolove. Je to tristní a Karlovarsky kraj by měl zabrat v přípravě žáků na přijímačky. Ze dvou žáků třídu opravdu neuděláme," kritizuje kraj na sociálních sítích ministryně Šlechtová. 

„Výsledky účastníků přijímacího řízení pro obor Elektrotechnika vojenské školy v Sokolově bohužel nejsou dobré, ale podobně skončilo přijímací řízení do tohoto oboru také v Moravské Třebové, kde bylo 50 uchazečů o studium, přijato je 12. Ředitel školy by nyní měl vyhlásit 2. kolo přijímacího řízení a už nyní slyšíme hlasy, že jej vyhlásí jen pro Moravskou Třebovou, nikoliv pro pobočku v Sokolově. Udělali jsme ve velmi krátké době maximum možného pro to, abychom oslovili budoucí studenty, všemi způsoby jsme propagovali otevření pobočky a ve spolupráci se společností Sokolovská uhelná a s vedením ISŠTE Sokolov pracujeme na zajištění výuky, ubytování budoucích žáků a na splnění všech podmínek. Proto velmi apelujeme na ministryni obrany i ředitele vojenské školy v Moravské Třebové, aby vyhodnotili všechny dopady možného nevyhlášení 2. kola pro Sokolov a ke konečnému rozhodnutí přistoupili se vší vážností," reagovala na prohlášení ministryně karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová.


Přijímací zkoušky na střední školu v Moravské Třebové udělalo 80 z 286 uchazečů. Neúspěšní žáci ztroskotali nejčastěji na matematice a tělesné přípravě. Naopak zkouška z českého jazyka a literatury nedělala problém téměř nikomu. Škola v Moravské Třebové může přijmout 128 studentů na denní a 30 do dálkové formy studia. V nabídce bylo i 32 míst do pobočky v Sokolově.

Karlovarský kraj o zřízení pobočky v Sokolově usiluje hlavně proto, že velká část studentů odchází jinam. Armáda by v Doupově ráda zřídila nové výcvikové středisko a chce využívat karlovarské letiště pro potřeby vzdušných sil.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mise v Pobaltí začne v červnu, prozradila Šlechtová

22.05.2018 18:32 Praha - První vojáci do Pobaltí v rámci posílené přítomnosti NATO na východním křídle aliance…

Výdaje na obranu ČR? Šlechtová jde rázně proti nové vládě

22.05.2018 17:52 Aktualizováno Praha - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) nesouhlasí s formulací v navrhovaném…

Radary pro armádu šetří policie, podle Šlechtové jsou zjištění velmi…

22.05.2018 16:42 Praha - V souvislosti se zakázkou na mobilní radary za několik miliard korun pro českou armádu…

Brutální zákrok české policie? Internetem se šíří video s těhotnou ženou

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Sociální sítě od nedělního dne žijí videem, které zachycuje zákrok Městské policie na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama