Policie zadržela bývalého jednatele společnosti Lidové domky Hrice, zpronevěřil 40 milionů

Praha - Policie zadržela bývalého jednatele realitní společnosti Lidové domky Pavla Hrice, odsouzeného na šest let za zpronevěru peněz klientů. Hric se nástupu do vězení vyhýbal od loňského léta, dopaden byl letos v dubnu v Praze. O Hricově zadržení dnes informovala Česká televize (ČT).

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

Hric podle rozsudku zpronevěřil 40 milionů korun. Soud mu za to v červnu 2016 uložil trest šesti let vězení. Většině z 261 poškozených má také uhradit škodu, kterou svým jednáním způsobil. Proti verdiktu, který loni v květnu potvrdil pražský vrchní soud, Hric podal dovolání k Nejvyššímu soudu. To ale nemá odkladný účinek.

Do vězení měl Hric nastoupit loni v červenci. Letos v dubnu policisté podle ČT zjistili, že hledaný jezdí do Prahy, kde ho na Masarykově nádraží zadrželi. Hric používal vlak, aby se vyhnul silničním kontrolám, uvedla ČT.

Společnost Lidové domky lákala v letech 2004 až 2007 zákazníky na koupi rodinného domu s pozemkem za Prahou do tří milionů korun, klienti se však bydlení nedočkali. Část peněz, které lidé složili jako zálohy, totiž Hric podle obžaloby použil v rozporu s účelem svěření - nakoupil za ně jiné pozemky, využil je i na provoz firmy.

Hric se v minulosti hájil tím, že smlouvy s klienty nepodepisoval a nic neorganizoval. Společnost podle něj řídila jeho tehdejší přítelkyně a jeho společník.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mise v Pobaltí začne v červnu, prozradila Šlechtová

22.05.2018 18:32 Praha - První vojáci do Pobaltí v rámci posílené přítomnosti NATO na východním křídle aliance…

Výdaje na obranu ČR? Šlechtová jde rázně proti nové vládě

22.05.2018 17:52 Aktualizováno Praha - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) nesouhlasí s formulací v navrhovaném…

Radary pro armádu šetří policie, podle Šlechtové jsou zjištění velmi…

22.05.2018 16:42 Praha - V souvislosti se zakázkou na mobilní radary za několik miliard korun pro českou armádu…

Brutální zákrok české policie? Internetem se šíří video s těhotnou ženou

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Sociální sítě od nedělního dne žijí videem, které zachycuje zákrok Městské policie na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama