Policie zadržela známého recidivistu s ukradeným saxofonem

Praha - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy se pochlubilo dopadením pro policii známého recidivisty, který byl už patnáctkrát odsouzený za krádeže. Strážníci jej potkali čirou náhodou, když si s sebou nesl saxofon.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie

Policisté ze třetího obvodu ze šestého oddělení obecné kriminality si v jedné z žižkovských ulicích všimli známého recidivisty, jenž byl už patnáctkrát odsouzený za majetkovou trestnou činnost, za kterou si celkem odseděl třináct let. Jelikož muž s sebou nesl saxofon, kriminalisté ke známému recidivistovi přistoupili s tím, že jej zkontrolují. Od muže s dozvěděli, že se rozhodl stát muzikantem, proto si koupil na burze saxofon, aby se na něj naučil hrát.

Kriminalisté si však jeho tvrzení ověřili tím, že zavolali na číslo z navštívenky, která byla v pouzdře od saxofonu. Na druhé straně telefonu se jim ozval nic netušící majitel, jenž ani netušil, že my byl nástroj o hodnotě sto tisíc korun ukraden. Policisté se nakonec dozvěděli, že byl odcizen z učebny konzervatoře na Praze 3. Recidivista se jim ke skutku přiznal. Uvedl, že se do budovy dostal oknem, když po tyči vyšplhal na římsu. 

To však nebylo všechno. Záhy totiž policisté přišli na to, že z téže učebny byl ukraden i notebook a tři flétny. Recidivista se přiznal, že odcizil i tyto věci v hodnotě 40 tisíc korun a prodal je v zastavárně. Kriminalisté se pak zeptali muže ještě na jednu krádež, která se stala minulý rok v dubnu v bytě na Žižkově, protože zajištěné stopy se shodovaly s těmi vyslýchaného. Netrvalo dlouho a muž se přiznal i ke krádeži dvou telefonů, notebooku a dámské kabelky v celkové hodnotě téměř 16 tisíc korun. Nyní mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.  

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neprůstřelné vesty z ČR jdou na dračku. Argun má obří zakázky i od Arabů

21.02.2018 09:20 Hradec Králové - Společnost Argun z Hradce Králové loni znásobila tržby na přibližně 350 milionů…

Zemřel hrdina Miroslav Liškutín, jeden ze dvou posledních československých…

19.02.2018 17:19 Praha - V Británii dnes zemřel ve věku 98 let válečný hrdina Miroslav Liškutín, jeden ze dvou…

Policie kupuje pro ústavní činitele luxusní limuzíny, mají i masážní…

18.02.2018 10:52 Praha - Policejní ochranná služba kupuje nakoupí 18 limuzín BMW zhruba za 50 milionů korun. Premiér…

Šlechtová: Bylo by celkem ostudné, kdyby ČR nesplnila cíl NATO

17.02.2018 15:21 Mnichov - Podle české ministryně obrany Karly Šlechtové by bylo celkem ostudné, kdyby Česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama