Policie zadržela známého recidivistu s ukradeným saxofonem

Praha - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy se pochlubilo dopadením pro policii známého recidivisty, který byl už patnáctkrát odsouzený za krádeže. Strážníci jej potkali čirou náhodou, když si s sebou nesl saxofon.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie

Policisté ze třetího obvodu ze šestého oddělení obecné kriminality si v jedné z žižkovských ulicích všimli známého recidivisty, jenž byl už patnáctkrát odsouzený za majetkovou trestnou činnost, za kterou si celkem odseděl třináct let. Jelikož muž s sebou nesl saxofon, kriminalisté ke známému recidivistovi přistoupili s tím, že jej zkontrolují. Od muže s dozvěděli, že se rozhodl stát muzikantem, proto si koupil na burze saxofon, aby se na něj naučil hrát.

Kriminalisté si však jeho tvrzení ověřili tím, že zavolali na číslo z navštívenky, která byla v pouzdře od saxofonu. Na druhé straně telefonu se jim ozval nic netušící majitel, jenž ani netušil, že my byl nástroj o hodnotě sto tisíc korun ukraden. Policisté se nakonec dozvěděli, že byl odcizen z učebny konzervatoře na Praze 3. Recidivista se jim ke skutku přiznal. Uvedl, že se do budovy dostal oknem, když po tyči vyšplhal na římsu. 

To však nebylo všechno. Záhy totiž policisté přišli na to, že z téže učebny byl ukraden i notebook a tři flétny. Recidivista se přiznal, že odcizil i tyto věci v hodnotě 40 tisíc korun a prodal je v zastavárně. Kriminalisté se pak zeptali muže ještě na jednu krádež, která se stala minulý rok v dubnu v bytě na Žižkově, protože zajištěné stopy se shodovaly s těmi vyslýchaného. Netrvalo dlouho a muž se přiznal i ke krádeži dvou telefonů, notebooku a dámské kabelky v celkové hodnotě téměř 16 tisíc korun. Nyní mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.  

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mise v Pobaltí začne v červnu, prozradila Šlechtová

22.05.2018 18:32 Praha - První vojáci do Pobaltí v rámci posílené přítomnosti NATO na východním křídle aliance…

Výdaje na obranu ČR? Šlechtová jde rázně proti nové vládě

22.05.2018 17:52 Aktualizováno Praha - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) nesouhlasí s formulací v navrhovaném…

Radary pro armádu šetří policie, podle Šlechtové jsou zjištění velmi…

22.05.2018 16:42 Praha - V souvislosti se zakázkou na mobilní radary za několik miliard korun pro českou armádu…

Brutální zákrok české policie? Internetem se šíří video s těhotnou ženou

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Sociální sítě od nedělního dne žijí videem, které zachycuje zákrok Městské policie na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama