Vnitro zamítlo Zevetě odškodné kvůli zabavené munici. Věc jde k soudu

Praha/Bojkovice - Ministerstvo vnitra zamítlo žádost firmy Zeveta Bojkovice o desetimilionové odškodnění. Policie začala sklady kontrolovat po explozích ve Vrběticích v roce 2014. Z Bojkovic nakonec v červnu 2015 odvezla asi 300 tun munice. Zevetě pak granáty vrátila v květnu 2016. Firma proto chtěla zaplatit škodu a ušlý zisk.

Přidejte svůj názor

Epicentrum výbuchu ve Vrběticích na Zlínsku

Policie tehdy odvezla zhruba 47.000 protitankových granátů RPG 75, protože byly prý špatně skladovány. Zeveta s rozhodnutím státu nesouhlasí a připravuje žalobu, informuje iRozhlas.cz.

"Po posouzení neshledalo ministerstvo žádost o náhradu škody důvodnou, když ušlý zisk ve výši 10,445.000 korun nebyl prokázán a výše jiné tvrzené škody (náklady právního zastoupení a náklady na odvoz munice) nebyla řádně odůvodněna," sdělila mluvčí ministerstva Klára Pěknicová.

Generální ředitel Zevety Bojkovice ale takové rozhodnutí odmítá. "Stanovisko ministerstva zcela opomíjí skutečnost, že (v prosinci 2015) bylo vydáno rozhodnutí, kterým bylo zrušeno předběžné opatření o uložení munice v Drhovicích a Policejní prezidium nebylo schopno do 18. února 2016, tj. po dobu dvou měsíců, zahájit vydávání neoprávněně zadržované munice," řekl.

Granáty s prošlou záruční dobou patřily společnosti Pyro-Technology, dceřiné firmě Zevety Bojkovice. Vykoupila je od české armády, aby je zneškodnila, případně repasovala opět na funkční použitelné zbraně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odebírání DNA? Pražští soudci chtějí škrty v zákoně, obrátili se na…

17.01.2018 13:04 Praha/Brno - Senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Vierou Horčicovou navrhl Ústavnímu…

Metnar exdetektiva Komárka kvůli kauze Čapí hnízdo mlčenlivosti nezbavil

15.01.2018 19:14 Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbavil bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti.…

Exšéf elitní jednotky Vojenské policie byl osvobozen, kauza mu vzala devět…

15.01.2018 13:36 Praha - Městský soud v Praze dnes rozhodl, že někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG)…

Podivné mlčení kolem Dahlgrena: Policie ani věznice sebevraždu zatím…

12.01.2018 17:07 Aktualizováno Valdice - Sebevraždu Kevina Dahlgrena ve věznici Valdice vyšetřují kromě policie také Generální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama