Brutální zákrok proti řidiči v Plzni? GIBS policisty dosud neobvinila, zůstávají ve službě

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dosud neobvinila žádného z policistů, kteří loni v Plzni zakročili se zbraní v ruce proti řidiči, jenž na ně blikal kvůli jejich stylu jízdy. Oba muži jsou nadále ve služebním poměru. Inspekce kritiku odmítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Inspekce policie České republiky

Na postup inspekce si stěžoval advokát řidiče. Dozorující státní zástupce ale neshledal v postupu GIBS žádné pochybení, napsal dnes Ivo Mitáček z GIBS na webu inspekce.

Loni v září zastavili dva vysoce postavení policisté plzeňského krajského ředitelství v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Na muže mířil jeden policista zbraní a dožadovali se dokladů, podle dřívějšího tvrzení mužova advokáta policisté řidiče i udeřili. Průkazy prý ukázali až po opakované žádosti řidiče.

zdroj: YouTube

GIBS dnešním prohlášením reagovala na zavádějící informace, které se v poslední době objevily v některých médiích a na internetu. "GIBS koná v předmětné věci nadále prověřování, tedy dosud nebylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby a ani nebyla věc ukončena. K úplnému a objektivnímu zjištění všech skutkových okolností případu jsou prováděny a naplánovány úkony trestního řízení, a to pod aktivním dozorem státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Plzni," řekl.

Inspekce se ohradila i proti kritice, která na její adresu zaznívala kvůli údajné netransparentnosti vedeného řízení. Řidič kontrolovaného auta si stěžoval, že nemůže nahlédnout do spisu. "Nejen tato stížnost, ale i celý postup GIBS byl přezkoumán dozorovým státním zástupcem a nebylo shledáno žádné pochybení na straně inspekce. Důvody k takovému zákonnému postupu GIBS nemohou být námi zveřejněny ani dále komentovány," konstatoval Mitáček.

Oba policisté jsou dál ve služebním poměru. "Informace o jejich odchodu do civilu, které se objevily na internetu, nejsou pravdivé," uvedl Mitáček.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš zahájil kázeňské řízení s šéfem GIBS

19.03.2018 16:17 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes zahájil kázeňské řízení s ředitelem GIBS Michalem…

Poprask kolem Novičoku? Nikdo neví, co je to za látku, říká vojenský expert

17.03.2018 19:16 Aktualizováno Brno - Šéf Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslav Šafář tvrdí, že se otravné látky v České…

Čeští vojáci dostali medaile za misi v Mali

16.03.2018 15:00 Praha - Čeští vojáci dostali medaile za nasazení v misi v Mali, v budoucnu by jich do země mohla…

O co jde Babišovi? Expremiér Sobotka přišel s vážným obviněním

15.03.2018 18:43 Aktualizováno Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi se snaží získat kontrolu nad bezpečnostními sbory…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama