Brutální zákrok proti řidiči v Plzni? GIBS policisty dosud neobvinila, zůstávají ve službě

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dosud neobvinila žádného z policistů, kteří loni v Plzni zakročili se zbraní v ruce proti řidiči, jenž na ně blikal kvůli jejich stylu jízdy. Oba muži jsou nadále ve služebním poměru. Inspekce kritiku odmítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Inspekce policie České republiky

Na postup inspekce si stěžoval advokát řidiče. Dozorující státní zástupce ale neshledal v postupu GIBS žádné pochybení, napsal dnes Ivo Mitáček z GIBS na webu inspekce.

Loni v září zastavili dva vysoce postavení policisté plzeňského krajského ředitelství v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Na muže mířil jeden policista zbraní a dožadovali se dokladů, podle dřívějšího tvrzení mužova advokáta policisté řidiče i udeřili. Průkazy prý ukázali až po opakované žádosti řidiče.

zdroj: YouTube

GIBS dnešním prohlášením reagovala na zavádějící informace, které se v poslední době objevily v některých médiích a na internetu. "GIBS koná v předmětné věci nadále prověřování, tedy dosud nebylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby a ani nebyla věc ukončena. K úplnému a objektivnímu zjištění všech skutkových okolností případu jsou prováděny a naplánovány úkony trestního řízení, a to pod aktivním dozorem státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Plzni," řekl.

Inspekce se ohradila i proti kritice, která na její adresu zaznívala kvůli údajné netransparentnosti vedeného řízení. Řidič kontrolovaného auta si stěžoval, že nemůže nahlédnout do spisu. "Nejen tato stížnost, ale i celý postup GIBS byl přezkoumán dozorovým státním zástupcem a nebylo shledáno žádné pochybení na straně inspekce. Důvody k takovému zákonnému postupu GIBS nemohou být námi zveřejněny ani dále komentovány," konstatoval Mitáček.

Oba policisté jsou dál ve služebním poměru. "Informace o jejich odchodu do civilu, které se objevily na internetu, nejsou pravdivé," uvedl Mitáček.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odebírání DNA? Pražští soudci chtějí škrty v zákoně, obrátili se na…

17.01.2018 13:04 Praha/Brno - Senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Vierou Horčicovou navrhl Ústavnímu…

Metnar exdetektiva Komárka kvůli kauze Čapí hnízdo mlčenlivosti nezbavil

15.01.2018 19:14 Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbavil bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti.…

Exšéf elitní jednotky Vojenské policie byl osvobozen, kauza mu vzala devět…

15.01.2018 13:36 Praha - Městský soud v Praze dnes rozhodl, že někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG)…

Podivné mlčení kolem Dahlgrena: Policie ani věznice sebevraždu zatím…

12.01.2018 17:07 Aktualizováno Valdice - Sebevraždu Kevina Dahlgrena ve věznici Valdice vyšetřují kromě policie také Generální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama