ANO má smůlu? V klíčové otázce nemůže počítat s podporou KSČM a SPD

Praha - Ministr obrany v demisi, Martin Stropnický, připustil, že hnutí ANO musí hledat jiné partnery ve Sněmovně, aby schválili vyslání vojáků na zahraniční mise. SPD a KSČM jsou totiž proti.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Armáda České Republiky

Komunisté a členové SPD nechtějí vysílat do zahraničí vojáky, ale naopak požadují vystoupení České republiky z NATO. S tím však ANO nesouhlasí, a proto musí hledat podporu v hlasování o vyslání vojáků na vojenské mise i u stran, se kterými však příliš nespolupracuje.

Kandidátka na novou ministryni obrany, Karla Šlechtová, která je momentálně ministryní pro místní rozvoj v demisi, v rozhovoru pro idnes.cz řekla, co má v novém resortu v plánu: „Teď budu vysílat na vládu a následně do Sněmovny vyslání vojáků do dvou misí v zahraničí. Toto je věc, kde nemusí docházet k nějakému pevnému hlasování mezi třemi nebo čtyřmi stranami, ale tady jde opravdu o to, co si která strana a jaký poslanec o tom myslí.“

Také Šlechtová si je vědoma faktu, že neoficiální koalice ANO, SPD, KSČM byla vytvořena hlavně za účelem ustavení nové Sněmovny, jak se vyjádřil Martin Stropnický i předseda hnutí Andrej Babiš. Jelikož celá SPD požaduje odchod z NATO a Evropské unie, existují témata, která bude hnutí ANO řešit bez hlasů strany Tomia Okamury. „Musím říci, že jsem zcela proti vystoupení naší země z NATO a proti vystoupení naší země z Evropské unie. Nesouhlasím s tím,“ ujistila Šlechtová.

Komunisté nejsou vyloženě pro zrušení vojenských misí. KSČM ve svém programu píše, že by pouze omezila vojenské mise. S SPD se však shodne na vystoupení České republiky z NATO. Na rozdíl od Okamurovců, kteří požadují referendum o vystoupení země z Evropské unie, KSČM volá po omezení bruselské byrokracie a reformě EU.

Referendum, po jakém volá SPD, však ANO odmítá: „Nesouhlasím, aby probíhala taková referenda. Shodli jsme se na zákonu o obecném referendu a tam bude klíčové, jak budou nastaveny podmínky,“ dodala Šlechtová.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metnar po setkání se Zemanem: ČR musí zůstat mezi nejbezpečnějšími státy…

08.12.2017 16:25 Praha - Lubomír Metnar (za ANO) se chce v případě jmenování do funkce ministra vnitra zasadit o to,…

Vyzrazení identity tajné svědkyně? Případ Kotrče dostal NCOZ, mohlo by jít…

06.12.2017 14:29 Praha - Městský soud v Praze dnes předal Národní centrále proti organizovanému zločinu (NCOZ) kauzu…

Munici v Květné budou i nadále střežit vojáci

06.12.2017 10:09 Aktualizováno Praha - Sobotkova vláda dnes na svém posledním zasedání ještě schválila prodloužení pomoci armády v…

V kauze úniku z policejních spisů zůstalo 16 obviněných, Rusňák osvobozen

04.12.2017 12:29 Brno - V kauze úniku informací z policejních spisů žalobci rozhodli o podmíněném zastavení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama