Policie vrátila supersport BMW i8, vůz najel stanovený počet kilometrů

Praha - Policie na konci října vrátila zapůjčený vůz BMW i8. Hybridní supersport za čtyři miliony korun policie převzala k testování na konci června, vrátit ho měla zpět za šest měsíců nebo po ujetí 20.000 kilometrů, podle toho, co nastane dříve.

Přidejte svůj názor

Policejní BMW i8

Mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán dnes uvedl, že vůz byl vrácen zcela v souladu se smlouvou z důvodu naplnění smluvních podmínek zápůjčky.

"Byl zařazen ve struktuře Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Policisté v něm vykonávali službu především na tamní dálniční síti, případně na dalších komunikacích v kraji," dodal Bocán. Doplnil, že nákup obdobných vozů není v současné chvíli na pořadu dne, avšak v dohledné době policie nevylučuje další podobnou spolupráci.

Šlo o druhé, náhradní BMW i8, které měla policie zapůjčené. První získala v polovině května, na konci května ale vůz havaroval v brněnských Chrlicích, kdy řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Zranil se on, i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který byl ve voze s ním.

Vrácení hybridního vozu ČTK potvrdil mluvčí BMW Group ČR David Haidinger. "Všechno proběhlo naprosto hladce, vůz byl vrácen v souladu se smlouvou, a to kvůli najetým kilometrům," řekl. Firma podle něj spolupráci hodnotí velice pozitivně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda luxusního BMW i8 je uzavřena. Policie dle inspekce nepochybila

21.11.2017 15:44 Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uzavřela vyšetřování květnové nehody…

Smrt policisty v Olomouci byla vražda. Pachatel se díval, jak oběť trpí

20.11.2017 11:16 Olomouc - Kriminalisté obvinili muže (33) z vraždy olomouckého policisty. Jeho smrt se původně…

Pražští policisté letos dopadli 241 kapsářů

19.11.2017 15:15 Praha - Pražští policisté letos do začátku listopadu zadrželi 241 kapsářů. Je to více než za celý…

Je střet s Ruskem nevyhnutelný? Máme informace přímo z centrály NATO

17.11.2017 21:57 Aktualizováno ROZHOVOR – Vzhledem k napjatým vztahům mezi NATO a Ruskem se nezřídka hovoří o druhé studené válce,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama