Policistovi utekl zadržený muž, soud mu uložil podmínku

Brno - Policistovi, kterému utekl zadržený muž, uložil dnes Městský soud v Brně trest 12 měsíců podmíněně odložených na 24 měsíců.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Soud se po zásahu Nejvyššího soudu (NS) zabýval částí kauzy krutého zacházení policistů se zadrženým mužem. V minulosti pravomocně odsoudil tři nyní už bývalé policisty, NS ale vrátil zpět k projednání případ Jiřího Zemánka, který měl podle obžaloby zadrženého muže střežit. Dovolání zbylých dvou mužů Petra Kölbla a Romana Leikeba NS odmítl. Nový rozsudek v části Zemánka není pravomocný.

Zemánek byl uznán vinným, že na podzim 2014 úmyslně zanedbal povinnosti strážní služby. Zadrženého muže připoutal k zábradlí na chodbě služebny v Rybářské ulici v Brně a odešel od něj. Muž se zbavil pout a vyskočil oknem z pátého patra. Dopadl na střechu ve výši druhého patra, avšak přežil.

Zemánek v dubnu 2016 odešel od městského soudu s trestem jeden a půl roku s odkladem na dva a půl roku, krajský soud mu po odvolání trest zmírnil na roční podmínku s odkladem na dva roky. Podle odvolacího soudu se nepodařilo prokázat, že by bývalý policista přinutil zadrženého, aby skočil z okna, a přiměl ho k sebevraždě, což konstatoval soud prvního stupně. Nejvyšší soud ale rozsudek v případě Zemánka zrušil a městský soud musel rozhodnout znovu.

Poté, co tehdy muž vyskočil z okna, Kölbl a Leikeb ho bili a nutili vstát, ačkoli měl zlomenou nohu, křičel bolestí, měl pěnu u úst a mělký dech. Nejvyšší soud jim potvrdil dva a půl roku vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky. Kölbl a Leikeb také mají zaplatit poškozenému dohromady 100.000 korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda ČR má potíže se zakázkami. Úřad kybernetiky neschválil radary z…

21.01.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) dnes řekla, že Národní úřad…

Armáda ČR se rozrostla o 1353 profesionálních vojáků, vylepšený web láká…

20.01.2018 11:15 Praha - Armáda loni přijala 2173 nových vojáků a odešlo z ní 820 vojáků z povolání. K začátku ledna…

Odebírání DNA? Pražští soudci chtějí škrty v zákoně, obrátili se na…

17.01.2018 13:04 Praha/Brno - Senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Vierou Horčicovou navrhl Ústavnímu…

Metnar exdetektiva Komárka kvůli kauze Čapí hnízdo mlčenlivosti nezbavil

15.01.2018 19:14 Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbavil bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama