Chovanec odsoudil zásah policistů v civilu. Řidiče údajně i udeřili, stále na něj mířili zbraní

Praha/Plzeň - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes odsoudil chování dvou policistů v civilu, kteří v Plzni mířili zbraní na řidiče, jenž na ně kvůli stylu jejich jízdy v autě zablikal. Krajská policie v Plzni případ prověřila a postoupila ke kázeňskému řízení. Napadený řidič dostal omluvný dopis. Policisté jsou dál ve službě.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra

Událost se stala v druhé polovině září na silnici vedoucí směrem na sídliště Lochotín. Policisté v civilu v civilním autě donutili zastavit řidiče z Karlovarska, který je blikáním upozornil na jejich jízdu. Podle zveřejněného záznamu jeho vůz předjeli, řidiče donutili k zastavení a se zbraní v ruce šli k němu. Údajně ho udeřili do obličeje a stále na něj mířili zbraní.

Policejními průkazy se prokázali až po opakované žádosti řidiče, tvrdí to řidičův právní zástupce, který podal trestní oznámení a zveřejnil videozáznam z auta svého klienta s částí incidentu.

zdroj: YouTube

Podle ministra je chování policistů, které je vidět na videozáznamu, nepřijatelné a musí se důsledně prošetřit. "Je sice otázka, zda je záznam zveřejněný v médiích kompletní a ukazuje událost v celém kontextu, nicméně ze zatím zveřejněných záběrů je evidentní, že takto se policista chovat nesmí," uvedl Chovanec.

Jednání svých podřízených odsoudil i krajský policejní ředitel Pavel Krákora. Věcí se podle něj policie zabývala okamžitě, ještě před medializací události. "Odbor vnitřní kontroly postup a chování policistů prošetřil a celou věc předal k vyřízení příslušnému služebnímu funkcionáři," uvedl Krákora.

Krajská policie dnes vydala prohlášení, v němž jednání policistů rovněž odsoudila. Krákora ho označil za neomluvitelné. "Vedení krajského ředitelství se s takovým jednáním neztotožňuje a nebude je tolerovat žádnému policistovi našeho krajského ředitelství," řekl Krákora. Upozornil ale zároveň, že okolnosti události z 21. září z Karlovarské třídy jsou prezentovány pouze jednostranně.

S postupem krajské policie při řešení incidentu dvojice policistů s řidičem souhlasí policejní prezidium. "V současné době je celá záležitost v kompetenci Krajského ředitelství Plzeňského kraje, kde se jí zabývá odbor vnitřní kontroly," řekla mluvčí prezidenta Eva Kropáčová.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Barták u soudu obhajoval nákup letadel CASA

17.10.2017 13:39 Aktualizováno Praha - Exnáměstek ministryně obrany a pozdější šéf resortu Martin Barták dnes u soudu jako svědek…

Zemřel Arnošt Polák, jeden z posledních českých vojáků sloužících v RAF

12.10.2017 15:45 Praha - V Anglii ve věku 94 let zemřel Arnošt Polák, veterán druhé světové války a jeden z…

Případ dvou policistů, kteří v Plzni mířili zbraní na řidiče, převzal GIBS

09.10.2017 19:34 Plzeň - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) převzala případ dvou policistů, kteří v září…

Soud otevřel případ střelby bojového vozidla na Libavé, voják přišel o ruku

09.10.2017 13:21 Olomouc - Okresní soud v Olomouci se zabývá případem loňské střelby bojového vozidla pěchoty na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama