Voják zraněný při explozi ve Vyškově je po operaci, armáda pátrá po příčině neštěstí

Vyškov - Vyšetřování příčiny úterní exploze ve vojenské budově ve Vyškověvý pokračuje. Zraněný vojenský policista se zotavuje po operaci oka.

Přidejte svůj názor

Armáda České Republiky

"Voják je po operaci, podle všeho by měl na zraněné oko vidět," uvedl ředitel odboru komunikace ministerstva obrany Jan Pejšek.

Výbuch se ozval před 09:00 v budově Jugo, která částečně slouží jako ubytovna, ale i pro administrativu. Nastal ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie. Příčiny exploze zatím nejsou známy, stejně jako to, co přesně vybuchlo. Média spekulují o tom, že šlo o granáty.

Vyšetřování události už v úterý převzala armáda, zabývá se jím Vojenská policie za dozoru státního zástupce. Ještě neskončilo. "Ta část budovy, kde došlo k výbuchu, je stále uzavřená, do zbylé části se lidé už mohli vrátit," uvedl Pejšek. Stále podle něj také platí, že vyšetřování by mělo trvat v řádu dní.

Při výbuchu jeden vojenský policista zemřel. Podle ministerstva obrany nešlo o úmyslný čin nebo útok a další exploze nehrozí. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) uvedl, že šlo o nešťastnou událost, kterou je třeba důkladně vyšetřit. Současně varoval před předčasnými závěry. Vyjádřil lítost nad zmařeným životem. Politování nad událostí vyjádřil také náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metnar po setkání se Zemanem: ČR musí zůstat mezi nejbezpečnějšími státy…

08.12.2017 16:25 Praha - Lubomír Metnar (za ANO) se chce v případě jmenování do funkce ministra vnitra zasadit o to,…

Vyzrazení identity tajné svědkyně? Případ Kotrče dostal NCOZ, mohlo by jít…

06.12.2017 14:29 Praha - Městský soud v Praze dnes předal Národní centrále proti organizovanému zločinu (NCOZ) kauzu…

Munici v Květné budou i nadále střežit vojáci

06.12.2017 10:09 Aktualizováno Praha - Sobotkova vláda dnes na svém posledním zasedání ještě schválila prodloužení pomoci armády v…

ANO má smůlu? V klíčové otázce nemůže počítat s podporou KSČM a SPD

05.12.2017 10:45 Praha - Ministr obrany v demisi, Martin Stropnický, připustil, že hnutí ANO musí hledat jiné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama