Dřív spojenci, teď rival: Černochová Chovance nepochválila, premiér by prý měl jít mezi policisty

Praha - Dnes proběhla další bilanční schůzka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Tentokrát s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Jeho působení negativně okomentovala opoziční poslankyně za ODS Jana Černochová. Premiér by se měl s ministrem někdy vydat mezi policisty, Chovanec toho pro ně podle jejich slov moc neudělal.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Jana Černochová (ODS)

Dnes se uskutečnila bilanční schůzka premiéra Sobotky a ministra vnitra Chovance. Podle opoziční expertky na obranu z ODS Jany Černochové by se ale místo plácání po zádech měl premiér vydat mezi policisty aby zjistil, jaký je skutečný stav jejich sborů. 

"I přes pomyslné přátelské poplácání po ramenou na následné tiskové konferenci musím konstatovat, že pan ministr bohužel nedostál všemu, co na začátku svého působení ve funkci slíbil. Policie a bezpečnostní sbory obecně se nadále potýkají s vysokou odchodovostí, nestabilitou, nedostatečnou motivací a špatnou vybaveností. Nejen v Praze, ale i v jiných krajích chybí stovky policistů. Nedaří se například ani takové věci, jako nákup a výměna uniforem. Nesplněným slibem dodnes zůstala také tzv. Bílá kniha o policii, která měla být klíčovým koncepčním dokumentem," sdělila Černochová v tiskovém prohlášení.

Dnes také v České televizi uvedla, že ona sama je proti plošnému navýšení mezd pro policisty a hasiče, volá spíše po systémovém řešení. Zmínila, že jen v Praze je podstav policistů na hodnotě tisíc jedinců a v ulicích je to znát. Sobotka se s Chovancem shodli, že by platy členů bezpečnostních sborů měly plošně stoupnout o deset procent už od letošního listopadu. 

Místo Chovance by se měl ale dle Černochové scházet s policisty. Od nich by prý zjistil, jaké je jejich vybavení, jaké mají boty či jakou mají balistickou ochranu. 

"Kde jsou ty dlouhé zbraně, které jim pan ministr sliboval po útoku šíleného střelce v Uherském Brodě?" uvedla jeden z příkladů.

"Byť situaci v resortu vnitra vnímám o něco pozitivněji, než je tomu například v resortu obrany, kde lze s ohledem na jeho neschopnost jen těžko hledat pro současného ministra slova uznání, domnívám se, že v uplynulých letech bylo možné řadu věcí udělat lépe a využít více také příznivé ekonomické situace a politické stability. V oblastech, jako jsou například eGovernment či zavedení institutu státní služby, jsou tak uplynulé čtyři roky pouhou promarněnou příležitostí," doplnila. 

V minulosti přitom společně s ministrem prosazovala zakotvení práva držet zbraň do ústavy. Spolu se také nechali nafotit pro bulvární deník, když navštívili střelnici. Střelecký souboj tehdy prohrál ministr vnitra. Oba jsou milovníky zbraní, Chovancova fotografie s kulovnicí letos obletěla internet, stejně jako pózování Černochové v šatech a se zbraní.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie bude o svátcích v pohotovosti, hlídky mají i dlouhé zbraně

23.11.2017 20:36 Aktualizováno Praha - Česko v době adventu a vánočních svátků chystá intenzivní bezpečnostní opatření, zvýšený…

Policie odložila vyšetřování únosu pěti Čechů v Libanonu

22.11.2017 19:33 Praha - Národní centrála proti organizovanému zločinu v minulých dnech odložila vyšetřování případu…

Nehoda luxusního BMW i8 je uzavřena. Policie dle inspekce nepochybila

21.11.2017 15:44 Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uzavřela vyšetřování květnové nehody…

Smrt policisty v Olomouci byla vražda. Pachatel se díval, jak oběť trpí

20.11.2017 11:16 Olomouc - Kriminalisté obvinili muže (33) z vraždy olomouckého policisty. Jeho smrt se původně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama