Dřív spojenci, teď rival: Černochová Chovance nepochválila, premiér by prý měl jít mezi policisty

Praha - Dnes proběhla další bilanční schůzka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Tentokrát s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Jeho působení negativně okomentovala opoziční poslankyně za ODS Jana Černochová. Premiér by se měl s ministrem někdy vydat mezi policisty, Chovanec toho pro ně podle jejich slov moc neudělal.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Jana Černochová (ODS)

Dnes se uskutečnila bilanční schůzka premiéra Sobotky a ministra vnitra Chovance. Podle opoziční expertky na obranu z ODS Jany Černochové by se ale místo plácání po zádech měl premiér vydat mezi policisty aby zjistil, jaký je skutečný stav jejich sborů. 

"I přes pomyslné přátelské poplácání po ramenou na následné tiskové konferenci musím konstatovat, že pan ministr bohužel nedostál všemu, co na začátku svého působení ve funkci slíbil. Policie a bezpečnostní sbory obecně se nadále potýkají s vysokou odchodovostí, nestabilitou, nedostatečnou motivací a špatnou vybaveností. Nejen v Praze, ale i v jiných krajích chybí stovky policistů. Nedaří se například ani takové věci, jako nákup a výměna uniforem. Nesplněným slibem dodnes zůstala také tzv. Bílá kniha o policii, která měla být klíčovým koncepčním dokumentem," sdělila Černochová v tiskovém prohlášení.

Dnes také v České televizi uvedla, že ona sama je proti plošnému navýšení mezd pro policisty a hasiče, volá spíše po systémovém řešení. Zmínila, že jen v Praze je podstav policistů na hodnotě tisíc jedinců a v ulicích je to znát. Sobotka se s Chovancem shodli, že by platy členů bezpečnostních sborů měly plošně stoupnout o deset procent už od letošního listopadu. 

Místo Chovance by se měl ale dle Černochové scházet s policisty. Od nich by prý zjistil, jaké je jejich vybavení, jaké mají boty či jakou mají balistickou ochranu. 

"Kde jsou ty dlouhé zbraně, které jim pan ministr sliboval po útoku šíleného střelce v Uherském Brodě?" uvedla jeden z příkladů.

"Byť situaci v resortu vnitra vnímám o něco pozitivněji, než je tomu například v resortu obrany, kde lze s ohledem na jeho neschopnost jen těžko hledat pro současného ministra slova uznání, domnívám se, že v uplynulých letech bylo možné řadu věcí udělat lépe a využít více také příznivé ekonomické situace a politické stability. V oblastech, jako jsou například eGovernment či zavedení institutu státní služby, jsou tak uplynulé čtyři roky pouhou promarněnou příležitostí," doplnila. 

V minulosti přitom společně s ministrem prosazovala zakotvení práva držet zbraň do ústavy. Spolu se také nechali nafotit pro bulvární deník, když navštívili střelnici. Střelecký souboj tehdy prohrál ministr vnitra. Oba jsou milovníky zbraní, Chovancova fotografie s kulovnicí letos obletěla internet, stejně jako pózování Černochové v šatech a se zbraní.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krádeže zbraní ve Vrběticích? Policie nechybovala, tvrdí Chovanec i Tuhý

20.09.2017 18:43 Aktualizováno Vlachovice - Lidé, kteří vynášeli zbraně z okolí vybuchlých skladů ve Vrběticích na Zlínsku, byli…

Voják zraněný při explozi ve Vyškově je po operaci, armáda pátrá po…

20.09.2017 12:16 Vyškov - Vyšetřování příčiny úterní exploze ve vojenské budově ve Vyškověvý pokračuje. Zraněný…

Výbuch otřásl armádními prostory ve Vyškově, jeden mrtvý

19.09.2017 18:58 Aktualizováno Vyškov - V objektu vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově dnes dopoledne nastal výbuch, jeden člověk…

Hamáček kritizuje Stropnického: Po volbách bude třeba urychlit modernizaci…

18.09.2017 15:26 Praha - Místopředseda ČSSD a odborný mluvčí strany pro obrannou problematiku Jan Hamáček (ČSSD)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama