Soud řeší případ policistů, kteří zasahovali proti Sudků. Promluvily svědkyně

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes pokračoval v projednávání případu dvou policistů, kteří loni v létě zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na Újezdě v Praze. Policisté Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Přidejte svůj názor

krimi

Sudků napadla dívku na toaletách kavárny loni 5. července. Pokusila se ji uškrtit tričkem. Přivolaní policisté Sudků nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, podle obžaloby ale informace o útoku nepředali lékařům.

Oba policisté v červnu uvedli, že o škrcení nevěděli. Podle jedné z žen, které byly v kavárně s napadenou, ale dívky policistům řekly, že ji Sudků škrtila. "Řekly jsme pravdu, že ji škrtila tričkem," uvedla svědkyně. Skupina ale nechtěla na policejní stanici věc dál řešit. Policisté podle nich napadené dívce nabídli, že do protokolu napíšou, že se Sudků jen obnažovala.

"Řekli jsme obsluze, aby zavolala policii," vypověděla dnes další z dívek, která byla s napadenou v kavárně. Byla prý u toho, když policisté vyslýchali Sudků. "Ptali se jí, jestli dívku škrtila a ona řekla, že ano. Když se zeptali proč, odpověděla, že je sexuální deviant," uvedla.

I ona potvrdila, že dívky nechtěly jít na policejní stanici. "Ten policista se na to moc netvářil a říkal, že to není tak jednoduché," řekla. Prosbě prý ale policisté nakonec vyhověli. "Vrátila se (poškozená), řekla nám, že na policejní stanici nemusíme, a že tak jako tak tu útočnici odvezou do Bohnic," dodala svědkyně.

Po výslechu svědkyň soudkyně Helena Králová jednání odročila na neurčito, není totiž jisté, zda a případně kdy bude napadená dívka schopna vypovídat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští policisté letos dopadli 241 kapsářů

19.11.2017 15:15 Praha - Pražští policisté letos do začátku listopadu zadrželi 241 kapsářů. Je to více než za celý…

Je střet s Ruskem nevyhnutelný? Máme informace přímo z centrály NATO

17.11.2017 21:57 Aktualizováno ROZHOVOR – Vzhledem k napjatým vztahům mezi NATO a Ruskem se nezřídka hovoří o druhé studené válce,…

Policie obvinila novináře Marka Přibila z pomluvy

15.11.2017 16:56 Zlín - Zlínští policisté obvinili z pomluvy bývalého redaktora Mladé fronty Dnes (MfD) Marka…

Zemřel válečný veterán Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu

14.11.2017 20:32 Praha - Ve věku 39 let v pátek náhle zemřel český veterán Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama