Voják půjde na rok do vězení za postřelení kolegy, potvrdil soud

Brno - Krajský soud v Brně dnes zamítl odvolání vojáka Lukáše Šoupala (27), který loni v říjnu v baru ve Vyškově v opilosti těžce postřelil svého kolegu. Roční trest vězení je tak platný, původně mu hrozily až čtyři roky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Věznice, ilustrační fotografie

Na rok do věznice s dohledem poslal muže vyškovský okresní soud za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Odvolací soud rozhodoval v Šoupalově nepřítomnosti kvůli pracovním povinnostem. Podle dřívějšího rozsudku platí i propadnutí zbraní, které voják přinesl do baru, a náhrada škody 140 tisíc korun pojišťovně. Muž se už dříve k činu přiznal a litoval ho.

Výstřel padl v baru v noci na 8. října 2016. Poškozený utrpěl těžké zranění. Měl průstřel pravé strany hrudníku, plíce, zlomeninu lopatky a žebra. Už dříve u soudu uvedl, že Šoupal s pistolí manipuloval, mířil s ní po lidech a říkal, že "by to teď mohli koupit a má včeličky pro všechny tady, že je skoro jako Bůh." Po muži vystřelil po placení. Šoupal měl v té době v krvi 1,5 až 2,3 promile alkoholu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie potvrdila, že zadržela osobu hledanou Tureckem

25.02.2018 15:10 Aktualizováno Praha - Česká policie zadržela sedmašedesátiletého cizince hledaného na žádost Turecka. Podle…

Ubránila by se ČR v případě útoku? Značná část občanů to vidí bledě

22.02.2018 16:59 Aktualizováno Praha - Tři pětiny lidí se domnívají, že by se česká armáda při napadení neubránila. Polovina Čechů…

Neprůstřelné vesty z ČR jdou na dračku. Argun má obří zakázky i od Arabů

21.02.2018 09:20 Hradec Králové - Společnost Argun z Hradce Králové loni znásobila tržby na přibližně 350 milionů…

Zemřel hrdina Miroslav Liškutín, jeden ze dvou posledních československých…

19.02.2018 17:19 Praha - V Británii dnes zemřel ve věku 98 let válečný hrdina Miroslav Liškutín, jeden ze dvou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama