Policie se vrhla do světa sociálních sítí. Nebudou to mít jednoduché, varuje sociolog

Praha - Policie ČR se 21. června oficiálně zapojila do života na sociálních sítích. Založila si účty na Facebooku, Twitteru a Youtube. Slibuje si od nich lepší komunikaci. Podle experta na firemní sociologii Vojtěcha Bednáře to však Policie bude mít na sociálních sítích velmi složité.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Policie se na sociálních sítích bude prosazovat velmi obtížně

Policie České republiky se snaží držet krok s dobou a odstartovala dnes komunikační účty na sociálních sítích Facebook, Twitter a YouTube. „Sociální sítě jsou fenoménem současné doby a prostředkem ke komunikaci využívaným podstatnou částí nejen české společnosti. Policie České republiky nemůže stát bokem a jako moderní bezpečnostní sbor se tak počínaje dneškem aktivně zapojí do tohoto prostředí,“ uvedl v tiskové zprávě policejní prezident Tomáš Tuhý.

Mediální expert a firemní sociolog Vojtěch Bednář krok Policie schvaluje. „Určitě to je velmi dobré a užitečné. Policii to však bude stát mnoho času i personálních sil,“ upozornil pro EuroZprávy.cz Bednář. Podle něj to státní instituce a například pojišťovny v komunikaci na sociálních sítích nemají vůbec jednoduché. Lidé jim totiž mají tendence velmi hlasitě vyčítat negativní věci, ale naopak těch pozitivních si moc nevšímají. „Říká se tomu tzv. nepreferované značky,“ doplnil Bednář.

Jednotlivé profily budou sloužit různě podle sítě, na které jsou umístěny. YouTube pro různorodé policejní klipy, Facebook jako prostředek sdílení zajímavých informací a převážně zpravodajský Twitter pro informování o bezpečnostních opatřeních a situaci. V diskuzích jsou podle tiskového mluvčího Policejního prezidia ČR Jozefa Bocána nepřípustné nadávky a urážky. „Platí také, že tyto profily neslouží k podávání trestních oznámení ani jako prostředek komunikace v případě bezprostředního ohrožení zdraví či života,“ napsal v tiskové zprávě Bocán.

Hasiči drží krok, záchranáři se zatím drží zpátky

Záchranná služba o podobném kroku prozatím neuvažuje, spoléhá na profily krajských organizací. „Zatím nemáme potřebu vstupovat na sociální sítě. Rozdělení do jednotlivých krajů považujeme za aktuálnější, pestřejší a cílenější, než kdybychom se snažili tuto činnost nějak zastřešovat," řekl pro EuroZprávy.cz prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR Marek Slabý. Do budoucna však tento typ komunikace nevyloučil. 

To hasiči mají Facebook už od letošního ledna a provozují i stránky krajských organizací. „Na hlavní profilu je sdílíme, pokud mají přesah. Twitter zatím neplánujeme, je to z našeho pohledu dublování," vysvětlila pro EuroZprávy.cz mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová. YouTube hasiči provozují na kanálu HasiciCZ, který byl založen už v roce 2009. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do boje s africkým morem prasat je nasazena i armáda

21.08.2017 10:32 Praha - Do boje s africkým morem prasat se zapojí armádní veterináři, ode dneška budou působit ve…

Vojáci dostali na Vítkově medaile za působení v misích

18.08.2017 16:11 Praha - Téměř šest desítek vojáků dnes na pražském Vítkově převzalo medaile za službu v…

Česká elitní jednotka ukončila výcvik v Izraeli

18.08.2017 14:38 Praha/Jeruzalém - V Izraeli na základně Ceelim v Negevské poušti tento týden skončilo čtrnáctidenní…

Soud řeší případ policistů, kteří zasahovali proti Sudků. Promluvily…

17.08.2017 12:00 Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes pokračoval v projednávání případu dvou policistů, kteří loni…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama