Bečvář jednal s Hamáčkem, armáda letos nabere 2000 nových lidí

Praha – Náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář se dnes setkal s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD). Po jednání uvedl, že se armádě letos podaří splnit plán náboru a přijmout 2000 nových lidí. Začátkem letošního roku měla ČR 23.184 profesionálních vojáků. Vedení ministerstva obrany a armády by časem chtělo zvýšit tabulkové stavy kvůli bezpečnostní situaci na více než 30.000 lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář

Podle Bečváře se v loňském roce podařilo splnit rekrutační cíl. „Fyzicky přišlo do armády přes 1000 vojáků," řekl Bečvář. Příští týden nastoupí do Vyškova 660 rekrutů, uvedl. „Myslím si, že toto tempo pro letošní rok udržíme a že se nám podaří zhruba těch 2000 rekrutů přivést do resortu ministerstva obrany, nejenom do armády," dodal.

Sněmovna podle Hamáčka schválila několik zákonů týkajících se armády. „Schválili jsme celou řadu změn branné legislativy a věřím, že to byly změny k lepšímu," řekl. Zástupci armády podle něj uvedli, že v praxi s těmito změnami v zákonech nejsou problémy. Praxe především v oblasti aktivních záloh však podle něj bude vyžadovat změny.

Bečvář uvedl, že debata se týkala nejen naplňování stavů, ale i konkrétních modernizačních projektů. Nákup vrtulníků pro armádu pokračuje a nyní je vyhodnocován marketingový průzkum, informoval.

Zakázka se týká nákupu 12 víceúčelových vrtulníků, které mají nahradit dosluhující ruské stroje Mi-24/35. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) začátkem roku řekl, že chce, aby ještě současná vláda nákup vrtulníků schválila. Úřad na to vyčlenil šest miliard korun.

„Řekněme, že známe techniku, která by mohla přijít do Armády ČR. Na druhé straně ještě nemáme tolik informací, abychom mohli říct, že se jedná o tento a tento typ. V nejbližších týdnech oslovíme ty společnosti, které by připadaly v úvahu, abychom získali více informací a mohli potom připravit validní materiál, který opravdu odpoví na naše požadavky," dodal Bečvář.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V případě zapálení kostelíku v Gutech padla obžaloba

20.03.2018 19:52 Ostrava - Státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Ostravě obžaloval tři mladíky…

Babiš zahájil kázeňské řízení s šéfem GIBS

19.03.2018 16:17 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes zahájil kázeňské řízení s ředitelem GIBS Michalem…

Poprask kolem Novičoku? Nikdo neví, co je to za látku, říká vojenský expert

17.03.2018 19:16 Aktualizováno Brno - Šéf Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslav Šafář tvrdí, že se otravné látky v České…

Čeští vojáci dostali medaile za misi v Mali

16.03.2018 15:00 Praha - Čeští vojáci dostali medaile za nasazení v misi v Mali, v budoucnu by jich do země mohla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama