Do Makedonie odjelo hlídat hranice 40 českých policistů

Praha - Čtyřicet českých policistů dnes odjelo hlídat hranice poblíž makedonského města Gevgelija. Vrátit by se měli 9. května. ČTK o tom informovala mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. Jde o devátou podobnou misi, do Makedonie Česko vyslalo celkem 294 policistů.

Přidejte svůj názor

Policie ČR při zásahu na manifestaci na podporu uprchlíků, která se uskutečnila 26. června na Moravském náměstí v Brně. Kam ve stejný den svolali protest i radikálové z Dělnické mládeže. (26. června 2015)

"Policisté budou ve městě Gevgelija v blízkosti makedonsko-řecké hranici provádět především preventivní činnost, která spočívá v kontrolách osob, vozidel a dohledu nad veřejným pořádkem," uvedla mluvčí. Využívat budou mimo jiné terénní vozidla a termovize.

Mezi čtyřiceti policisty je 28 nováčků, kteří ještě v Makedonii na misi nebyli. Odjeli také dva psovodi se třemi služebními psy. Zároveň se dopoledne do Česka vrátili policisté, kteří v Makedonii sloužili od února.

Zahraniční mise českých policistů začaly v roce 2015, kdy naplno vypukla migrační krize. Policisté působí v zemích na takzvané balkánské cestě, po níž především předloni přicházely stovky tisíc migrantů z Turecka přes Egejské moře a státy západního Balkánu do střední Evropy.

Čeští policisté působili také v Maďarsku, Slovinsku, Srbsku a Řecku. Policisté v cizině obvykle pomáhají s ostrahou hranice, dohlížejí na pořádek, dělají bezpečnostní prohlídky nebo kontrolují dopravní prostředky. V hlídkách působí se zahraničními kolegy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští vojáci dostali medaile za misi v Mali

16.03.2018 15:00 Praha - Čeští vojáci dostali medaile za nasazení v misi v Mali, v budoucnu by jich do země mohla…

O co jde Babišovi? Expremiér Sobotka přišel s vážným obviněním

15.03.2018 18:43 Aktualizováno Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi se snaží získat kontrolu nad bezpečnostními sbory…

Zemětřesení v GIBS: Babiš zprostí ředitele Murína výkonu služby

15.03.2018 13:03 Aktualizováno Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) uvedl, že neprodleně zprostí ředitele Generální…

Strážníci v Mladé Boleslavi mučili bezdomovce, soud vynesl tresty

13.03.2018 15:44 Mladá Boleslav - Dva městští strážníci Jaroslav Bělský a Martin Roučkek dostali za týrání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama