Rath je despota nejvyššího kalibru

Praha – KOMENTÁŘ – Pátečním hostem Interview České televize byla Dagmar Nohýnková. Zastává funkci místopředsedkyně klubu ODS, je předsedkyní Kontrolního výboru zastupitelstva ve Středočeském kraji. V kraji, kterým v minulém týdnu otřásla kauza tamního hejtmana Davida Ratha.

Diskuse: 3

Rath je despota nejvyššího kalibru - anotační foto
reklama

Nohýnková popsala v pořadu praktiky středočeského zastupitelstva. Kontrolní výbor od zastupitelstva nedostával dostatečné informace o zakázkách. Když přímo zastupitelstvu adresovala otázky ohledně zakázek, nikdo jí prý nedal odpověď, pouze slýchala věty typu: dohledejte si to na internetu/zeptejte se jinde.

Několikrát upozorňovala na rozpor mezi kroky Ratha a zákony o krajích, avšak nikdo ji nevyslechl. Ratha označuje za despotu, kterému na vše kolegové přistoupili, a tak mohl nerušeně vládnou Středočeskému kraji po svém.

Nohýnková považuje kauzu Davida Ratha ne za selhání jednotlivce, ale za „projekt“ organizované skupiny. Svědčí o tom fakt, že ona nacházela podezřelé zakázky v kraji neustále. Zatímco rada kraje na nic neupozorňovala a táhla s Rathem za jeden provaz (o tom, že zrovna za ten kratší konec, se ukázalo toto pondělí).

Za podezřelou považuje například za každou cenu vytvoření propagace kraje za dva miliony, přestože kraj není při penězích. Jako jisté řešení situace s podezřelými tendry považuje jejich zastavení, prověření a jejich případné pokračování, jestliže budou shledány „čistými“.

Škoda Rathova počínání se podle Nohýnkové může pohybovat až ve stovkách milionů korun.

reklama
Klíčová slova: Rath, David Korupce

Diskuse

Rath je despota nejvyššího kalibru

Počet příspěvků: , poslední 20.05.2012 05:13
(Zobrazeno posledních 3 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Smrti Kristýna neunikla: Rakovina, úspěšná léčba a pak nehoda

01.10.2014 13:59 Aktualizováno Kladno - Při dopravní nehodě na Kladensku o víkendu vyhasly tři životy mladých lidí. Jednou z obětí je i...

Co stojí za včerejší policejní razií v Olomouci? Primátor má jasno

01.10.2014 13:59 Aktualizováno Olomouc - Včerejší rozsáhlá razie v Olomouci byla podle politiků součástí boje před komunálními volbami. Na...

Metanol u soudu: Hospodský se brání a obviňuje všechny okolo  - anotační foto

Metanol u soudu: Hospodský se brání a obviňuje všechny okolo

01.10.2014 13:26 Zlín - Krajský soud ve Zlíně dokončil výslechy obžalovaných v ostravské větvi kauzy metanol. Šest ze sedmi...

Dítě vegetarián? Odborník na výživu varuje rodiče - anotační foto

Dítě vegetarián? Odborník na výživu varuje rodiče

01.10.2014 13:10 Praha - Odvěký spor mezi vegetariány a "masožravci" stále není vyřešen. Zatímco u dospělých lze...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 13586 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama