ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Praha - Senioři se na nižší valorizaci důchodů adaptují, uskromnit se totiž museli už během války. Během rozpravy ve sněmovně to v pátek uvedla zpravodajka novely zákona o důchodovém pojištění Gabriela Pecková (TOP 09).

Diskuse: 15

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí - anotační foto
reklama

"Opatření pocítí hlavně senioři. Oni se tomu přizpůsobí, to já vím, pracuji s nimi celý život," zmínila lékařka zastupující ve sněmovně TOP 09. Obhajovala opatření, podle kterého má klesnout v následujících třech letech valorizace důchodů na třetinu míry inflace a třetinu růstu reálných mez.

"Tato vláda bohužel v tuto chvíli za daných podmínek neumí dostatečně naplnit peněženky seniorů. Ale co bychom měli umět všichni, naplnit jejich duši," dodala poslankyně. Připojila i zkušenosti ze své lékařské praxe. "Nikdy jsem v ordinaci neslyšela: 'Já už nechci žít, já už na to nemám'. Už několikrát jsem ale slyšela: 'Já už nechci žít, protože už nemám pro co, protože už nemám pro koho, protože překážím, protože mě nikdo nepotřebuje.'"

Zmínila také, že dnešní důchodci se museli v mládí uskromnit už v době druhé světové války. "Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil," uvedla.

"Myslím, že takto arogantní vyjádření se i z úst politika vládní koalice slyší málokdy," reagoval předseda národních socialistů Jiří Paroubek.

Šéf NS-LEV 21 shrnul i celou vládní iniciativu: "Charakterizoval bych to jako děsuplný mechanismus zkázy pro život důchodců. Ve svých důsledcích to bude znamenat jistý růst nominálních důchodů, ale pokles reálných důchodů."

"Chtěl bych vidět, jak by si někdo v Německu dovolil sáhnout takovým neomaleným způsobem na důchody. A to jsou tu reálné důchody výrazně jiné," dodal Paroubek.

reklama
Klíčová slova: důchodci

Diskuse

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Počet příspěvků: , poslední 04.05.2012 15:51
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Případ katarského prince Sáního byl v ČR soudně uzavřen - anotační foto

Případ katarského prince Sáního byl v ČR soudně uzavřen

14.02.2016 15:11 Praha - Případ katarského prince Hámida bin Abdal Sáního, který byl v Česku odsouzen za sex s nezletilými...

ČOI loni udělila téměř 12 tisíc pokut - anotační foto

ČOI loni udělila téměř 12 tisíc pokut

14.02.2016 14:16 Praha - Počet pokut, které loni udělila Česká obchodní inspekce (ČOI), se meziročně zvýšil o desetinu na...

Řecko vrací Turecku minimum uprchlíků, varuje Zaorálek

14.02.2016 13:36 Praha - Řecko vrací Turecku minimální počet uprchlíků, kteří nemají nárok žádat v Evropě o azyl, ministrovi...

Rozvědka v Libanonu nepochopitelně hazardovala, tvrdí Zaorálek - anotační foto

Rozvědka v Libanonu nepochopitelně hazardovala, tvrdí Zaorálek

14.02.2016 13:32 Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) požaduje vyšetření libanonské kauzy včetně role Vojenského...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 5158 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama