ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Praha - Senioři se na nižší valorizaci důchodů adaptují, uskromnit se totiž museli už během války. Během rozpravy ve sněmovně to v pátek uvedla zpravodajka novely zákona o důchodovém pojištění Gabriela Pecková (TOP 09).

Diskuse: 15

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí - anotační foto
reklama

"Opatření pocítí hlavně senioři. Oni se tomu přizpůsobí, to já vím, pracuji s nimi celý život," zmínila lékařka zastupující ve sněmovně TOP 09. Obhajovala opatření, podle kterého má klesnout v následujících třech letech valorizace důchodů na třetinu míry inflace a třetinu růstu reálných mez.

"Tato vláda bohužel v tuto chvíli za daných podmínek neumí dostatečně naplnit peněženky seniorů. Ale co bychom měli umět všichni, naplnit jejich duši," dodala poslankyně. Připojila i zkušenosti ze své lékařské praxe. "Nikdy jsem v ordinaci neslyšela: 'Já už nechci žít, já už na to nemám'. Už několikrát jsem ale slyšela: 'Já už nechci žít, protože už nemám pro co, protože už nemám pro koho, protože překážím, protože mě nikdo nepotřebuje.'"

Zmínila také, že dnešní důchodci se museli v mládí uskromnit už v době druhé světové války. "Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil," uvedla.

"Myslím, že takto arogantní vyjádření se i z úst politika vládní koalice slyší málokdy," reagoval předseda národních socialistů Jiří Paroubek.

Šéf NS-LEV 21 shrnul i celou vládní iniciativu: "Charakterizoval bych to jako děsuplný mechanismus zkázy pro život důchodců. Ve svých důsledcích to bude znamenat jistý růst nominálních důchodů, ale pokles reálných důchodů."

"Chtěl bych vidět, jak by si někdo v Německu dovolil sáhnout takovým neomaleným způsobem na důchody. A to jsou tu reálné důchody výrazně jiné," dodal Paroubek.

reklama
Klíčová slova: důchodci

Diskuse

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Počet příspěvků: , poslední 04.05.2012 16:43
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Expremiér vzkazuje poslancům: Vyšší platy? Kroťte se a nelžete - anotační foto

Expremiér vzkazuje poslancům: Vyšší platy? Kroťte se a nelžete

24.11.2014 12:25 Praha - Základní plat řadového poslance či senátora by měl v příštím roce vzrůst o 8100 Kč na 64.000 Kč. To...

VZP zrušila ozdravné pobyty pro děti "Mořský koník". Co se stalo? - anotační foto

VZP zrušila ozdravné pobyty pro děti "Mořský koník". Co se stalo?

24.11.2014 12:24 Aktualizováno Praha - Dlouhodobý pobyt u moře s důrazem na zdravý pohyb, klimatoterapii, odpočinek a pravidelné stravování...

Komunista se zastal Zemana: Na Albertově byl. Pak se něco stalo

24.11.2014 11:54 Aktualizováno Praha - Komunistický europoslanec Miroslav Ransdorf tvrdí, že jak on, tak prezident Miloš Zemana byli na...

V obálce pro Babiše byla smrtelná dávka jedu

24.11.2014 11:46 Aktualizováno Praha - V obálce, která ve čtvrtek dorazila ministrovi financí Andreji Babišovi, byla smrtelná dávka jedu....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 3021 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama