ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Praha - Senioři se na nižší valorizaci důchodů adaptují, uskromnit se totiž museli už během války. Během rozpravy ve sněmovně to v pátek uvedla zpravodajka novely zákona o důchodovém pojištění Gabriela Pecková (TOP 09).

Diskuse: 15

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí - anotační foto
reklama

"Opatření pocítí hlavně senioři. Oni se tomu přizpůsobí, to já vím, pracuji s nimi celý život," zmínila lékařka zastupující ve sněmovně TOP 09. Obhajovala opatření, podle kterého má klesnout v následujících třech letech valorizace důchodů na třetinu míry inflace a třetinu růstu reálných mez.

"Tato vláda bohužel v tuto chvíli za daných podmínek neumí dostatečně naplnit peněženky seniorů. Ale co bychom měli umět všichni, naplnit jejich duši," dodala poslankyně. Připojila i zkušenosti ze své lékařské praxe. "Nikdy jsem v ordinaci neslyšela: 'Já už nechci žít, já už na to nemám'. Už několikrát jsem ale slyšela: 'Já už nechci žít, protože už nemám pro co, protože už nemám pro koho, protože překážím, protože mě nikdo nepotřebuje.'"

Zmínila také, že dnešní důchodci se museli v mládí uskromnit už v době druhé světové války. "Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil," uvedla.

"Myslím, že takto arogantní vyjádření se i z úst politika vládní koalice slyší málokdy," reagoval předseda národních socialistů Jiří Paroubek.

Šéf NS-LEV 21 shrnul i celou vládní iniciativu: "Charakterizoval bych to jako děsuplný mechanismus zkázy pro život důchodců. Ve svých důsledcích to bude znamenat jistý růst nominálních důchodů, ale pokles reálných důchodů."

"Chtěl bych vidět, jak by si někdo v Německu dovolil sáhnout takovým neomaleným způsobem na důchody. A to jsou tu reálné důchody výrazně jiné," dodal Paroubek.

reklama
Klíčová slova: důchodci

Diskuse

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Počet příspěvků: , poslední 04.05.2012 16:43
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ombudsmanka by si měla dát operovat mozek. Politici opět kritizují Šabatovou - anotační foto

Ombudsmanka by si měla dát operovat mozek. Politici opět kritizují Šabatovou

29.08.2014 11:52 Praha – Ani po několika dnech neutichá bouře, která se strhla kolem výroku Anny Šabatové o nošení muslimských...

Exředitel Homolky si u známého ukryl kufr s desítkami milionů a zlatem - anotační foto

Exředitel Homolky si u známého ukryl kufr s desítkami milionů a zlatem

29.08.2014 11:50 Praha - Miliony korun v hotovosti a zlaté cihličky, které patří bývalému řediteli nemocnice Na Homolce...

Šabatová rázně: Šátek může zakázat jen zákon

29.08.2014 11:25 Aktualizováno Praha – Na ombudsmanku Annu Šabatovou se snesla vlna kritiky, protože se zastala muslimské dívky, které...

Obchodníci mají další vychytralý trik. Pozor, ať na toto nenaletíte

29.08.2014 11:24 Aktualizováno Praha - Čeští obchodníci používají nový trik, kterým se snaží z lidí vytáhnout peníze. Po telefonické nabídce...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 4885 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama