ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Praha - Senioři se na nižší valorizaci důchodů adaptují, uskromnit se totiž museli už během války. Během rozpravy ve sněmovně to v pátek uvedla zpravodajka novely zákona o důchodovém pojištění Gabriela Pecková (TOP 09).

Diskuse: 15

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí - anotační foto
reklama

"Opatření pocítí hlavně senioři. Oni se tomu přizpůsobí, to já vím, pracuji s nimi celý život," zmínila lékařka zastupující ve sněmovně TOP 09. Obhajovala opatření, podle kterého má klesnout v následujících třech letech valorizace důchodů na třetinu míry inflace a třetinu růstu reálných mez.

"Tato vláda bohužel v tuto chvíli za daných podmínek neumí dostatečně naplnit peněženky seniorů. Ale co bychom měli umět všichni, naplnit jejich duši," dodala poslankyně. Připojila i zkušenosti ze své lékařské praxe. "Nikdy jsem v ordinaci neslyšela: 'Já už nechci žít, já už na to nemám'. Už několikrát jsem ale slyšela: 'Já už nechci žít, protože už nemám pro co, protože už nemám pro koho, protože překážím, protože mě nikdo nepotřebuje.'"

Zmínila také, že dnešní důchodci se museli v mládí uskromnit už v době druhé světové války. "Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil," uvedla.

"Myslím, že takto arogantní vyjádření se i z úst politika vládní koalice slyší málokdy," reagoval předseda národních socialistů Jiří Paroubek.

Šéf NS-LEV 21 shrnul i celou vládní iniciativu: "Charakterizoval bych to jako děsuplný mechanismus zkázy pro život důchodců. Ve svých důsledcích to bude znamenat jistý růst nominálních důchodů, ale pokles reálných důchodů."

"Chtěl bych vidět, jak by si někdo v Německu dovolil sáhnout takovým neomaleným způsobem na důchody. A to jsou tu reálné důchody výrazně jiné," dodal Paroubek.

reklama
Klíčová slova: důchodci

Diskuse

ŠOK ve sněmovně! TOPkařka: Důchodci jsou na strádání zvyklí, škrty přežijí

Počet příspěvků: , poslední 04.05.2012 16:43
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

S Putinem kdysi byla řeč, tvrdí tajemník NATO. Co se stalo v roce 2011?

20.09.2014 09:19 Aktualizováno Ostrava - Do roku 2010 se dalo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem celkem vyjít, pak ale přišel radikální...

Mezinárodní skandál? Za zákaz dětských "vodítek" hrozí Česku žaloba - anotační foto

Mezinárodní skandál? Za zákaz dětských "vodítek" hrozí Česku žaloba

20.09.2014 08:21 Praha - České republice hrozí mezinárodní skandál kvůli zákazu, který se chystá vydat ministr školství Marcel...

Kampaň upozorní na podivnou nemoc: Růžovku. Co je to? - anotační foto

Kampaň upozorní na podivnou nemoc: Růžovku. Co je to?

20.09.2014 08:18 Praha - Až půl milionů Čechů trpí chronickým onemocněním rozacea - neboli růžovkou. Ve světě je to až 40...

Pes není levná záležitost: Kolik utratíte za život svého mazlíčka

20.09.2014 08:14 Praha - Uvažujete o koupi psa? Tento krok si pořádně promyslete! Nejen, že to znamená velké množství práce...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 10862 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama